Jak leczyć trądzik poprzez zmiany diety

Tytuł:
Jak leczyć trądzik poprzez zmiany diety

Liczba słów:
583

Podsumowanie:
Według starszych przekonań trądzik może być spowodowany nadmiernym spożyciem tłustych żywność i czekolada. Wielu dermatologów i innych specjalistów zajmujących się skórą twierdzi obecnie, że nie ma udowodnionego naukowego związku między jedzeniem a trądzikiem.

Jednak wolę wierzyć, że to, co zdecydujesz się wprowadzić do swojego ciała, będzie miało określony wpływ na Twoje zdrowie, w tym stan skóry. Słodycze, nadmiar kofeiny i tłuste, tłuste przekąski – wszystko to ma negatywny wpływ na nasz organizm i …

Słowa kluczowe:
dieta na trądzik

Treść artykułu:
Według starszych wierzeń trądzik może być spowodowany nadmiernym spożyciem tłustych potraw i czekolady. Wielu dermatologów i innych specjalistów zajmujących się skórą twierdzi obecnie, że nie ma udowodnionego naukowego związku między jedzeniem a trądzikiem.

Jednak wolę wierzyć, że to, co zdecydujesz się wprowadzić do swojego ciała, będzie miało określony wpływ na Twoje zdrowie, w tym stan skóry. Słodycze, nadmiar kofeiny i tłuste, tłuste przekąski – wszystko to ma negatywny wpływ na nasz organizm i ogólny stan zdrowia. Niedostateczna ilość wody nie pomaga również w naprawie skóry i tworzeniu nowej tkanki. Jeśli Twoja skóra jest szczególnie podatna na trądzik, zła dieta na pewno nie pomoże.

Wiadomo, że spożywanie zbyt dużej ilości cukru i rafinowanych węglowodanów może prowadzić do wzrostu poziomu insuliny. To z kolei może wywołać stan zwany IGF-1, w którym wzrost insuliny powoduje produkcję nadmiaru męskich hormonów. Nadmiar męskich hormonów może wytwarzać nadmiar sebum, tłustych substancji, które mogą zatykać pory, przyciągać bakterie i tworzyć potworne pryszcze. Uważa się również, że IGF-1 powoduje namnażanie się keratynocytów, co może siać spustoszenie na skórze.

Lekarze konsekwentnie ostrzegają przed niebezpieczeństwami zdrowotnymi wynikającymi ze spożywania tłuszczów nasyconych i trans. Tłuszcze nasycone mają ogólnie negatywny wpływ na organizm, osłabiając układ odpornościowy, sprzyjając stanom zapalnym, a dla osób cierpiących na trądzik może zwiększać poziom produkcji sebum przez skórę. Aby mieć najlepszą możliwą cerę, dbaj o zdrowie swojego ciała i wypełnienie go dobrymi, prozdrowotnymi składnikami odżywczymi. Powinieneś dążyć do redukcji tłuszczów nasyconych, ponieważ sprzyjają stanom zapalnym i nie pomogą Ci w walce z trądzikiem.

Niektóre olejki są jednak absolutnie niezbędne dla zdrowia. Te niezbędne kwasy tłuszczowe zmniejszają stan zapalny i pomagają w utrzymaniu zdrowej skóry, paznokci i włosów. Przykłady obejmują olej lniany, oliwę z oliwek i olej rybny.

Należy również zadbać o regularne zaopatrzenie w witaminy i minerały. Witamina A ma zasadnicze znaczenie dla promowania zdrowej skóry. Awokado i marchew to doskonałe źródła witaminy A. Witamina B-6, witamina C i cynk to inne ważne składniki odżywcze zapewniające dobrą cerę.

Innym aspektem, który należy wziąć pod uwagę w kontekście diety, są alergie pokarmowe. Czasami ludzie doświadczają ciężkich przypadków trądziku, nawet jeśli prowadzą bardzo zdrową dietę i nigdy wcześniej nie cierpieli na ciężki trądzik. W takich przypadkach przyczyną może być potencjalna alergia pokarmowa.

Jeśli podejrzewasz, że trądzik jest spowodowany alergią pokarmową, zacznij od zwiększenia dziennego spożycia wody. Następnie spróbuj wykluczyć pierwotną przyczynę potencjalnego trądziku. Typowe przyczyny alergii pokarmowych to produkty mleczne, nadmiar cukru oraz niektóre rafinowane mąki i zboża. Unikaj także pokarmów bogatych w jod, które są powiązane z trądzikiem. Pokarmy bogate w jod mogą obejmować sól, wątrobę, ser, kraby, skorupiaki, małże i produkty z wodorostów. Jeśli spożywasz sól jodowaną, przejdź na sól morską. Jeśli zauważysz, że produkty mleczne pogarszają trądzik, rozważ przejście na mleko sojowe lub ryżowe i produkty serowe.

Jedynym sposobem, aby udowodnić, czy istnieje związek między trądzikiem a jedzeniem, jest wprowadzenie zdecydowanych zmian w diecie. Obserwuj uważnie i zobacz, czy lepiej kontrolujesz trądzik poprzez zmiany diety. Nawet jeśli trądzik nie jest spowodowany dietą, zyskujesz na zdrowszym i dobrze odżywionym ciele. Jest prawdopodobne, że Twój wygląd fizyczny skorzysta na ciele, które nie jest wypełnione niezdrowym jedzeniem!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish