iPledge dla Accutane

Tytuł:
iPledge dla Accutane

Liczba słów:
377

Podsumowanie:
iPledge to nowy skomputeryzowany rejestr pacjentów przyjmujących lek Accutane (izotretynoinę). Obowiązuje od 31 marca 2006 r.

Słowa kluczowe:
trądzik, akutan, izotretynoina, skóra, dermatologia, ipledge

Treść artykułu:
lt;bgt; FDA nakłada nowe ograniczenia na Accutane lt;/bgt;
Accutane jest najskuteczniejszym lekiem na trądzik, ale jednocześnie najbardziej kontrowersyjnym. Media były czasami nieodpowiedzialne, donosząc o wątpliwych skutkach ubocznych iw efekcie „demonizując” ten bardzo bezpieczny i użyteczny lek. Jednak jedynym efektem ubocznym, który nie jest w żaden sposób „wątpliwy”, jest to, że Accutane może powodować wady wrodzone i dlatego nie może być podawany kobiecie, która może zajść w ciążę.

lt;bgt; Nowe ograniczenia: lt;/bgt;
W celu wyeliminowania wad wrodzonych związanych z Accutane, tysiące Amerykanów, którzy przyjmują lek przeciwtrądzikowy Accutane – i ludzie, którzy go przepisują i wydają – – musi teraz zarejestrować się w krajowym rejestrze.

W ramach programu każdy pacjent – mężczyźni i kobiety – musi zarejestrować się w skomputeryzowanym rejestrze iPLEDGE od 31 grudnia 2006 r., Aby otrzymać Accutane lub generyczne wersje izotretynoiny. Lekarze również muszą się zarejestrować, jeśli chcą nadal przepisywać tabletki. Apteki i hurtownie również muszą się zarejestrować, aby producenci pigułek mogli dostarczyć im jakiekolwiek zapasy.

lt;bgt; Dodatkowy krok dla kobiet: lt;/bgt;
Kobiety muszą przejść dwa testy, aby upewnić się, że nie są w ciąży w laboratorium lub gabinecie lekarskim przed pierwszą receptą, a także comiesięczne testy ciążowe przed każdym z nich wkład. Domowe testy ciążowe się nie liczą. Lekarz musi wprowadzić wyniki testu ciążowego do systemu iPLEDGE, a kobieta musi kupić tabletki w ciągu siedmiu dni.

* Te kobiety muszą również wyrazić zgodę na stosowanie dwóch form kontroli urodzeń podczas korzystania z Accutane i muszą samodzielnie zarejestrować się na iPLEDGE – oprócz wstępnej rejestracji lekarza – aby zgłosić, że to robią. Nie ma sposobu, aby dowiedzieć się, czy kobiety kłamią na tym etapie, ale FDA postrzega to jako dodatkową okazję do ostrzeżenia przed niebezpieczeństwem pigułek.

Ostatni krok odbywa się w aptece. Farmaceuta musi sprawdzić komputerową bazę danych przed wypisaniem recepty, aby upewnić się, że pacjenci przestrzegają wszystkich tych zasad.

lt;bgt; Zakres problemu: lt;/bgt;
FDA szacuje, że każdego miesiąca realizowanych jest 100 000 recept na Accutane i leki generyczne. Odkąd Accutane zaczął sprzedawać w 1982 roku, FDA ma doniesienia o ponad 2000 ciąż wśród użytkowników (i prawdopodobnie więcej, które nigdy nie zostały zgłoszone). Zdecydowana większość zakończyła się aborcją lub poronieniem, ale FDA liczy ponad 160 dzieci urodzonych z wadami spowodowanymi przez narkotyki.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish