Holistyczne odpowiedzi na pytania dotyczące trądziku

Tytuł:
Holistyczne odpowiedzi na pytania dotyczące trądziku

Liczba słów:
792

Podsumowanie:
Dowiedz się, jak olejek z drzewa herbacianego w połączeniu z lekami, dietą i zmianami stylu życia mogą leczyć i nawet leczyć trądzik.

Słowa kluczowe:
trądzik, holistyczne leczenie trądziku, leczenie trądziku, Kathryn Beach

Artykuł Treść:
Ludzie myślą o swojej skórze jak o pokrywie , jakby myślą o swoich ubraniach, czymś, co zakrywa ich ciała, aby uczynić je bardziej atrakcyjnymi i chronić to, co kryje się pod nimi.

W rzeczywistości nasza skóra jest organem ciała, największym organem. Jednym z jego celów jest dostarczanie oleistej substancji zwanej sebum na powierzchnię skóry przez cienkie mieszki włosowe, przez otwory zwane porami. To część procesu oczyszczania naszego ciała.

Włosy, łój i komórki wyściełające mieszek włosowy mogą tworzyć zatyczkę, która zapobiega przedostawaniu się sebum na powierzchnię; to jest początek trądziku.

Mieszanina oleju i komórek pozwala bakteriom Propionibacterium acnes (P. acnes), które normalnie żyją na skórze, rozwijać się w zatkanych mieszkach włosowych. Bakterie te wytwarzają chemikalia i enzymy oraz przyciągają białe krwinki, które powodują stan zapalny.

Kiedy ściana zatkanego pęcherzyka pęka, wylewa wszystko na pobliską skórę – łój, złuszczanie komórek skóry i bakterie – prowadząc do zmian lub wyprysków.

lt;bgt; Co to jest trądzik? lt;/bgt;

Trądzik to zaburzenie równowagi, które według lekarzy wynika ze wzrostu męskich hormonów płciowych zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet, co powoduje powstawanie gruczołów łojowych aby powiększyć i zwiększyć sebum. Niektóre badania wskazują, że genetyka może wpływać na skłonność do rozwoju trądziku, także przy stosowaniu niektórych leków lub tłustych kosmetyków.

Trądzik może wystąpić w okresie dojrzewania, ciąży lub podczas rozpoczynania lub kończenia przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych. Trądzik występuje najczęściej u nastolatków, zwykle znika w wieku 20 lub 30 lat, ale u niektórych osób wiadomo, że rozprzestrzenia się do lat 60.

Trądzik zwykle nie stanowi poważnego zagrożenia dla zdrowia, ale może mu towarzyszyć zarówno niepokój emocjonalny, jak i dyskomfort fizyczny. Trwałe blizny mogą powodować ciężkie przypadki.

lt;bgt; Jak leczyć trądzik? lt;/bgt;

Trądzik, jak wszystkie przewlekłe problemy zdrowotne, wymaga ogólnoustrojowego, całościowego podejścia do jego kontroli, aw niektórych przypadkach wyleczenia.

Celem leczenia jest wyleczenie istniejących zmian, powstrzymanie powstawania nowych zmian, zapobieganie powstawaniu blizn oraz zminimalizowanie stresu psychicznego i zakłopotania spowodowanego tą chorobą. Opcje leczenia obejmują leczenie farmakologiczne, zabiegi na skórę, dietę i zmiany stylu życia. Każde leczenie powinno być prowadzone pod nadzorem lekarza.

Leczenie farmakologiczne ma na celu zmniejszenie kilku problemów, które odgrywają rolę w wywoływaniu trądziku:

* nieprawidłowe zlepianie się komórek w mieszkach włosowych
* zwiększona produkcja oleju
* bakterie
* zapalenie.

Ostrzegam, wszystkie leki mogą mieć skutki uboczne. Skontaktuj się z lekarzem i farmaceutą.

Olejek z drzewa herbacianego okazał się skuteczny w zabijaniu bakterii trądzikowych i gojeniu blizn i nie zatyka porów, ale wielu cierpiących na trądzik jest bardzo wrażliwych na olej. Więc zacznij od bardzo łagodnej dawki. Dodaj tylko jedną lub dwie krople czystego olejku z drzewa herbacianego do uncji czystego żelu Aloe Vera, który działa kojąco i leczniczo na podrażnioną skórę. Zwiększ ilość olejku z drzewa herbacianego, jak chcesz.

Ograniczone badania wskazują, że olejek z drzewa herbacianego stosowany na zmiany trądzikowe na skórze może działać wolniej i może również powodować mniej działań niepożądanych (suchość skóry, swędzenie, pieczenie lub zaczerwienienie) niż inne powszechnie przepisywane leki na trądzik. Szybkość działania zależy od siły aplikacji olejku z drzewa herbacianego.

Oprócz indywidualnych doświadczeń podrażnień, nie są znane żadne skutki uboczne stosowania olejku z drzewa herbacianego, ale olejek może powodować nadmierne wysuszenie skóry, gdy jest stosowany z innymi lekami stosowanymi w leczeniu trądziku, takimi jak tretinoina (Retin-A, Renova) lub izotretinoina (Accutane).

lt;bgt; Zmiany w diecie i stylu życia mogą pomóc lt;/bgt;

W tej historii jest coś więcej; więcej, niż można napisać w krótkim artykule. Pokrótce omówię informacje z badań, które wspierają zmianę diety i stylu życia w celu ograniczenia lub pomocy w wyeliminowaniu trądziku.

Co najważniejsze, Twoja dieta nie powoduje ani nie zapobiega trądzikowi, ale jeśli masz predyspozycje do wystąpienia trądziku, pewne nawyki żywieniowe będą sprzyjać zaostrzeniom, inne nawyki pomogą Twojemu organizmowi w walce z tym problemem.

Po pierwsze, spożywanie rafinowanych węglowodanów i cukru prowadzi do gwałtownego wzrostu poziomu insuliny i insulinopodobnego czynnika wzrostu o nazwie IGF-1. To z kolei prowadzi do nadmiaru męskich hormonów, które pobudzają skórę do wydalania dużych ilości sebum.

Po drugie, dieta bogata w surową żywność i przeciwutleniacze oznacza, że spożywamy więcej składników odżywczych i mniej wolnych rodników, które obciążają trądzik.

Zmiany stylu życia eliminują inne czynniki, które mogą wywołać lub pogorszyć epidemię trądziku

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish