Główne przyczyny trądziku

Tytuł:
Główne przyczyny trądziku

Liczba słów:
378

Podsumowanie:
Osoby w każdym wieku mogą być dotknięte trądzikiem w pewnym momencie życia i ten artykuł wyjaśni, dlaczego tak jest – obalając mity i potwierdzając fakty, co powoduje trądzik.

Słowa kluczowe:
trądzik, leczenie trądziku, leczenie trądziku, problemy z trądzikiem, blizny potrądzikowe, leczenie blizn potrądzikowych

Artykuł Treść:
Z medycznego punktu widzenia osoba cierpiąca na trądzik ma kombinację elementów działających zgodnie, często powodując stany zapalne naszej skóry – inaczej zwane trądzikiem.

Te elementy obejmują:

• Bakterie uwięzione pod skórą
• Zwiększona ilość sebum
• Zatrzymanie rogowacenia

Zwiększona ilość sebum w skórze może być spowodowana do góry, ale jest zwykle wytwarzany przez gruczoły łojowe. Czasami te gruczoły wytwarzają zwiększoną ilość oleju, co powoduje trądzik i pryszcze. Zatrzymanie rogowacenia może również powodować nadmiar sebum, a dzieje się tak, gdy komórki skóry (które nie są złuszczane) blokują kanały łojowe. Zadaniem przewodów łojowych jest pozbycie się nadmiaru sebum.

Powszechnie ogniska trądziku występują w wieku nastoletnim, ale mogą wystąpić u niektórych osób w każdym wieku. Trądzik występuje częściej u nastolatków ze względu na wyraźny wzrost procesów hormonalnych w skórze. Niezależnie od tego, czy jest to nastolatek dotknięty trądzikiem, czy osoba dorosła, faktem jest, że hormony odgrywają główną rolę w powstawaniu trądziku.

Męskie hormony z większym prawdopodobieństwem zwiększają produkcję oleju niż żeńskie. Chociaż hormony męskie mają większy wpływ, niektóre hormony męskie i żeńskie są bardzo podobne. Dlatego też, kiedy hormony są uwalniane przez kobiety podczas cyklu miesiączkowego, hormony takie jak hormony męskie powodują zwiększoną aktywność gruczołów łojowych. W rezultacie niektóre kobiety miesiączkujące są bardziej narażone na pryszcze, plamy lub trądzik podczas cyklu miesiączkowego.

Chociaż trądzik dotyka wielu ludzi, udowodniono, że niektóre terapie i kuracje na trądzik są bardzo skuteczne. Medycznie udowodniono, że niektóre mity, takie jak kąpiele słoneczne pomagają wyleczyć trądzik. Wielu lekarzy twierdzi teraz, że światło słoneczne może pogorszyć trądzik, ponieważ światło słoneczne może faktycznie zwiększyć produkcję olejków w skórze.

Do bardzo skutecznych metod leczenia trądziku zaliczamy:

• Metody dostępne bez recepty
• Metody na receptę

Leczenie trądziku bez recepty i leki są kremów i peelingów do twarzy, a te nie zawsze są skuteczne w leczeniu trądziku, zwłaszcza w cięższych przypadkach trądziku. Najlepsze leczenie trądziku ciężkiego powinno pochodzić od lekarza.

Trądzik nie jest nowym schorzeniem, które dotyka wielu ludzi. Dla niektórych trądzik zawsze był problemem, ale można go nie tylko leczyć, ale także wyleczyć.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish