Dowiedz się więcej o bliznach potrądzikowych

Tytuł:
Dowiedz się więcej o bliznach potrądzikowych

Liczba słów:
644

Podsumowanie:
Ogólne informacje na temat blizn potrądzikowych, skutków blizn potrądzikowych i ich właściwych lek.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Plamy i blizny:
Zanim przejdę do tematu blizn, muszę wyjaśnić różnicę między plamkami a bliznami. Plamki mogą wyglądać jak blizny, ale nie są to blizny w tym sensie, że nastąpiła trwała zmiana. Plamki są zasadniczo ostatnim stadium większości zapalnych zmian trądzikowych. Zwykle są to płaskie, czerwonawe plamy, które mogą utrzymywać się do 8 miesięcy. Ale różnica między plamką a blizną polega na tym, że plamka zniknie całkowicie, podczas gdy blizna pozostanie latami lub na czas nieokreślony.

Jeśli chodzi o blizny, to również może się różnić w zależności od osoby. U niektórych osób blizny mogą pozostać bez zmian przez całe życie, ale u innych ich skóra ulegnie przebudowie, która ostatecznie zmniejszy bliznę.

Kolejnym czynnikiem, który należy ocenić, jest ludzki element blizn. Ludzie po prostu mają różne odczucia dotyczące blizn potrądzikowych. Ci, którzy są zaniepokojeni bliznami potrądzikowymi, są znacznie bardziej skłonni do aktywnego poszukiwania leczenia w celu złagodzenia lub usunięcia blizny niż ci, którzy są bardziej obojętni na blizny.

Przyczyna blizn:
Najpierw lepiej zrozummy blizny potrądzikowe, najpierw określając przyczynę blizn. Blizna to ślad pozostawiony na skórze w wyniku gojenia się rany lub nacięcia chirurgicznego, w którym normalna funkcjonalna tkanka (skóra) zostaje zastąpiona tkanką łączną (blizna). W przypadku trądziku zmiana jest spowodowana reakcją zapalną organizmu na łój, bakterie i martwe komórki, które są uwięzione w zatkanym mieszku łojowym.

Kiedy twoja skóra ulegnie uszkodzeniu, twoje ciało będzie próbowało wyleczyć zranione miejsce. Czyni to poprzez zwiększenie liczby białych krwinek w okolicy wraz z szeregiem cząsteczek zapalnych, których funkcją jest naprawa uszkodzonej tkanki i zwalczanie infekcji. W końcu naprawa może być brudna, a miejsce zmiany jest teraz wypełnione włóknistą tkanką bliznowatą lub erodowaną tkanką. Jeśli chodzi o cząsteczki zapalne i białe krwinki, mogą one pozostawać w miejscu zmiany trądzikowej przez kilka dni, a nawet tygodni.

Zwróć uwagę, że nie każdy funkcjonuje w ten sam sposób, dotyczy to również naszej skóry. Niektórzy ludzie są po prostu bardziej podatni na blizny niż inni.

Leczenie blizn:
Pamiętaj, że leczenie trądziku i blizny potrądzikowe to dwie zupełnie różne rzeczy. Leczenie trądziku nie ma nic wspólnego z leczeniem blizny potrądzikowej. Blizny potrądzikowe rzeczywiście można leczyć, ale ważne jest, aby osoba cierpiąca na trądzik najpierw opanowała trądzik, jeśli nadal cierpi na trądzik o nasileniu umiarkowanym do ciężkiego.

Gdy trądzik ustąpi, umów się na wizytę u dermatologa i omów metody (jeśli dotyczy) leczenia blizn, które on / ona zaleca poddać się leczeniu blizn. Pamiętaj, że istnieje wiele metod leczenia blizn. Metody te różnią się w zależności od rodzaju blizny, rozmiaru i lokalizacji, rodzaju skóry i oczywiście pieniędzy $$$. Wszystko to powinno zostać szczegółowo omówione z Twoim dermatologiem.

Przed przystąpieniem do leczenia blizn zadaj sobie następujące pytania, zanim dermatolog zostanie poddany ustalonemu zabiegowi (-om): Czy chcesz poczekać i zobaczyć, czy blizny same znikną z czasem? Czy Twoje blizny potrądzikowe wpływają na Ciebie emocjonalnie i społecznie? Czy Twoje blizny są wystarczająco duże, aby uzasadnić leczenie blizn? Czy stać Cię na leczenie lub na jakie opcje leczenia możesz sobie pozwolić?

Pamiętaj, że celem leczenia blizn niekoniecznie jest pozbycie się wszystkich oznak blizn poprzez całkowite przywrócenie skórze. Zależy to w dużej mierze od stopnia nasilenia blizn, rodzaju skóry, zdolności skóry do regeneracji itp. Zdecydowanie można osiągnąć znaczną poprawę, ale całkowita odbudowa jest często niemożliwa.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish