Dowiedz się prawdy o leczeniu trądziku OTC

Tytuł:
Poznaj prawdę o leczeniu trądziku OTC

Liczba słów:
531

Podsumowanie:
Opis powszechnych metod leczenia trądziku OTC i ich działania.

Słowa kluczowe:
trądzik, zwalczanie trądziku, leczenie trądziku, leki na trądzik

Treść artykułu:
Trądzik jest w większości przypadków dość łagodnym jest nadal wysoce zalecane, aby skonsultować się z lekarzem
przed przystąpieniem do samodzielnego leczenia. Istnieje wiele dostępnych bez recepty opcji leczenia trądziku, z których większość może być skuteczna przynajmniej do pewnego stopnia. Kusi, żeby po prostu pobiec do sklepu na rogu i kupić coś na podstawie rekomendacji znajomego lub udanej kampanii marketingowej. Rozsądniej byłoby skonsultować się z lekarzem, ponieważ może on doradzić najbardziej skuteczny sposób leczenia trądziku w Twoim konkretnym przypadku. Obecnie dostępnych jest bardzo wiele produktów do leczenia trądziku. Zawsze możesz skorzystać z porady znajomego, który stosował dany produkt, ale pamiętaj, że nie wszyscy ludzie reagują na leki tak samo i nie wszystkie przypadki trądziku są takie same. Mogą występować znaczące różnice między twoim trądzikiem a twoimi przyjaciółmi. Będziesz mógł lepiej dobrać odpowiednie leczenie do swojej sytuacji, jeśli będziesz mieć podstawową wiedzę na temat składników aktywnych różnych leków przeciwtrądzikowych.

Nadtlenek benzoilu jest jednym z bardziej popularnych składników aktywnych obecnych w leczeniu trądziku. Można go znaleźć w żelach i kremach oraz zwalcza trądzik o podwójnym działaniu. Po pierwsze, pomaga leczyć bakterie na powierzchni skóry, które faktycznie powodują pryszcze. Po drugie, pomaga usunąć martwe komórki naskórka i oleje z powierzchni skóry. Kiedy łój łączy się z tymi martwymi komórkami skóry, blokuje pory i powoduje czarne i białe głowy.
Nadtlenek benzoilu został określony jako bezpieczny w bezpośrednim leczeniu istniejących zmian. Na czystej
skórze może być stosowany profilaktycznie, pomoże to powstrzymać rozwój bakterii wywołujących trądzik na skórze. Jedynym skutkiem ubocznym jest skłonność do wysuszania skóry, którą można kontrolować
zmniejszając liczbę aplikacji. Należy również uważać, ponieważ wybiela włosy i ubrania.

Kwas salicylowy to kolejny częsty składnik w leczeniu trądziku. Działa poprzez usuwanie martwych komórek naskórka, które gromadzą się i blokują pory skóry. Produkty z kwasem salicylowym należy stosować nawet wtedy, gdy skóra jest czysta, aby zapobiec ponownemu pojawieniu się trądziku. Jedynym zgłaszanym skutkiem ubocznym jest wysuszenie i podrażnienie skóry u niektórych osób.

Dwa inne najpopularniejsze składniki to siarka i rezorcyna. Rezorcynol działa poprzez usuwanie całej górnej warstwy skóry, co również skutecznie usuwa martwe komórki skóry, zanim zdążą one zatkać pory. Siarka jest stosowana w leczeniu trądziku od ponad pięćdziesięciu lat ze znacznym sukcesem, mimo że nie wiadomo, jak naprawdę pomaga. Siarka jest często mieszana z innymi terapiami, aby zwiększyć ich skuteczność, ale zwykle nie jest stosowana samodzielnie ze względu na nieprzyjemny zapach.

Nadtlenek benzoilu jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronnym z powyższych składników. Można go bezpiecznie stosować w kremach, balsamach, żelach i mydłach. Produkty te należy stosować kilka razy dziennie bezpośrednio na pryszcze i skórę wokół nich.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish