Dostępne bez recepty leki miejscowe na trądzik

Tytuł:
Miejscowe leki przeciwtrądzikowe dostępne bez recepty

Liczba słów:
391

Podsumowanie:
Istnieje wiele leków na trądzik OTC. Aby wybrać najlepszy produkt, warto znać najlepsze składniki.

Słowa kluczowe:
trądzik, leki na trądzik

Treść artykułu:
Na wczesnym etapie trwającej wojny z trądzikiem większość ludzi chodzi do apteki kupić lek bez recepty. Istnieje tak wiele metod leczenia trądziku, że może to być skomplikowana decyzja. Rady znajomych nie są niezawodną metodą dokonywania wyboru, ponieważ to, co zadziałało dla 1 osoby, może nie zadziałać dla innej. A porady reklamowe? Kto temu ufa?

Możesz dokonać bardziej świadomego wyboru, który produkt wypróbować, wiedząc o aktywnych składnikach różnych leków przeciwtrądzikowych.

Nadtlenek benzoilu

Jeden z najpopularniejszych składników leków przeciwtrądzikowych, nadtlenek benzoilu jest dostępny w postaci żeli i maści. Zabija bakterie powodujące pryszcze i pomaga usunąć martwe komórki naskórka, które gromadzą się na powierzchni skóry. Te martwe komórki skóry w połączeniu z sebum (olejem) tworzą zaskórniki i zaskórniki. Sucha skóra to jedyny efekt uboczny, który można zminimalizować przy rzadszym stosowaniu. Ma działanie wybielające, dlatego podczas nakładania należy unikać włosów i ubrania.

Kwas salicylowy

Jest to popularny składnik trądzikowy, który usuwa martwe komórki naskórka, które zatykają pory. Dalsze stosowanie nawet po oczyszczeniu skóry jest konieczne, aby uniknąć przyszłych wybuchów trądziku. Znowu efektem ubocznym jest sucha, podrażniona skóra.

Resorcinol

Resorcinol powoduje złuszczanie górnej warstwy skóry, co usuwa martwe komórki naskórka, które zatykają pory. Często łączy się go z siarką.

Siarka

Ze względu na silny, nieprzyjemny zapach, siarka jest zwykle łączona z innymi składnikami. Jak to działa, nie jest znane, ale jest skutecznie używane od dziesięcioleci. Siarka jest często łączona z kwasem salicylanowym i nadtlenkiem benzoilu.

Produkty

Ze wszystkich tych składników nadtlenek benzoilu jest prawdopodobnie najbardziej wszechstronny. Można z niego zrobić płyny oczyszczające, batony, żele, balsamy i kremy, które nakłada się bezpośrednio na skórę. Produkty myjące są zwykle używane raz lub dwa razy dziennie, w razie potrzeby z kremami i balsamami. Najskuteczniej są wcierane w okolice trądziku, a także same pryszcze.

Zawsze dobrze jest omówić trądzik z lekarzem przed rozpoczęciem samodzielnego leczenia którymkolwiek z tych leków. Mimo że trądzik jest dość nieszkodliwym stanem, lekarz często może zaoferować lepsze sugestie i wyjaśnić najlepszy sposób radzenia sobie z Twoim stanem w oparciu o konkretny rodzaj trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish