Dokładność trądziku

Tytuł:
Dokładność trądziku

Liczba słów:
606

Podsumowanie:
Trądzik to erupcja zmian chorobowych na różnych częściach ciała. Możesz mieć trądzik na twarzy, klatce piersiowej, plecach, szyi, ramionach, a nawet w górnej części ramion. Te zmiany trądzikowe mogą wyglądać jak zaskórniki, zaskórniki, guzki lub cysty. Większość ludzi ma trądzik w wieku nastoletnim. Niektórzy dostają to po czterdziestce. Trądzik oczywiście nie zagraża Twojemu życiu, ale może poważnie mu przeszkodzić, zwłaszcza jeśli oszpeci Cię z tego powodu …

Słowa kluczowe:
trądzik pryszcze kuracje kremami zaskórniki lecznicze plamy

Artykuł Ciało:
Trądzik to wykwity na różnych częściach ciała. Możesz mieć trądzik na twarzy, klatce piersiowej, plecach, szyi, ramionach, a nawet w górnej części ramion. Te zmiany trądzikowe mogą wyglądać jak zaskórniki, zaskórniki, guzki lub cysty. Większość ludzi ma trądzik w wieku nastoletnim. Niektórzy dostają to po czterdziestce. Trądzik oczywiście nie zagraża Twojemu życiu, ale może poważnie mu przeszkodzić, zwłaszcza jeśli oszpeci Cię do końca życia. Trądzik nie musi być ciężki, aby spowodować oszpecenie.

Początek dojrzewania powoduje zmiany hormonalne w naszym organizmie, które mogą powodować trądzik. Gruczoły łojowe, zwane gruczołami łojowymi, ponieważ wydzielają sebum (olej), działają teraz bardziej niż w dzieciństwie przed okresem dojrzewania. Androgeny, męskie hormony, są głównym winowajcą tej obfitej wydzieliny. Dziewczęta i kobiety mają androgeny, chociaż nie mają ich tak dużo jak chłopcy i mężczyźni.

Mieszek włosowy uruchamia kulkę trądziku. W tym pęcherzyku łojowym wewnątrz gruczołu łojowego pojawia się trądzik. W okresie dojrzewania komórki wyściełające skórę złuszczają się bardziej niż w dzieciństwie, ale kiedy sklejają się ze sobą, ponieważ czasami tworzą dodatkowy olej, zatykają pory. Olej gromadzi się w tych porach, ale nie może się wydostać. Pęcherzyk puchnie i masz uszkodzenie.

P. trądzik, bakteria obecna w skórze, zaczyna się w nadmiarze namnażać z powodu zatykania mieszków włosowych. Twoja skóra jest teraz podrażniona i prawdopodobnie zaogniona. Jeśli pęcherzyk pęknie w tym momencie, zareaguje również skóra wokół pęcherzyka. Teraz będziesz mieć guzki, zaskórniki i / lub pryszcze w innym miejscu na skórze. Masz teraz zmiany trądzikowe.

Istnieją mity na temat trądziku, które istnieją od dawna i dostarczają fałszywych informacji o trądziku. Rozwiążmy teraz te mity. Jednym z najczęstszych fałszywych wyobrażeń na temat trądziku jest to, że jeśli Twoja higiena jest zła, dostaniesz trądziku. Chociaż możesz mieć trądzik, to zła higiena nie jest przyczyną. Wiara w to, że może pogorszyć twój trądzik, gdy szorstko szorujesz swoją biedną twarz w podrażnieniu. Oczywiście nie chcesz, aby na twarzy znajdował się nadmiar oleju i brudu z codziennych wypraw, ale kiedy je zmyjesz, bądź delikatny. Myj twarz tylko dwa razy dziennie i rób to delikatnie. Suszenie powinno polegać na delikatnym poklepywaniu zamiast energicznego. Jeśli nadal masz trądzik, wypróbuj w aptece coś, co mówi, że leczy trądzik lub udaj się do dermatologa.

Stres nie wpływa ani nie powoduje trądziku. To mit i nieprawda. Stres, który napotykasz w ciągu dnia, nie spowoduje trądziku. Nawet gdybyś miał stres przekraczający normalny poziom i przyjmował leki przepisane przez lekarza, poziom stresu nadal nie spowoduje trądziku. Lek może jednak, a jeśli tak, powiadomić o tym lekarza.

Rozwiejmy również mit, że jedzenie, które spożywasz, wpływa na Twój trądzik. Nic nie może być dalej od prawdy. Tak, stosuj zdrową, zbilansowaną dietę, ale nie myśl, że to usunie trądzik lub zapobiegnie jego wystąpieniu. Nie będzie.

Nie słuchaj ludzi, którzy wyśmiewają twoje dolegliwości na trądzik, mówiąc, że jest to tylko kosmetyka. Szczególnie jako nastolatek nie ma „tylko” kosmetycznych wad. Jest to problem z poczuciem własnej wartości i może być trwały, jeśli ten trądzik stanie się wystarczająco zły i będzie istniał wystarczająco długo, aby cię zranić na zawsze.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish