Dlaczego najlepszym sposobem leczenia trądziku może być zmiana diety

Tytuł:
Dlaczego najlepszym sposobem leczenia trądziku może być zmiana diety

Liczba słów:
523

Podsumowanie:
Ten artykuł wyjaśnia, dlaczego najlepsze możliwe leczenie trądziku może być zmianą diety.

Słowa kluczowe:
dieta, trądzik, leczenie, pryszcz, zdrowie, skóra

Treść artykułu:
Zachodnia medycyna jest niezwykle wyrafinowana, jeśli chodzi o narkotyki formuł i medycyny celowanej, rozpatrywanych z perspektywy opartej na naukach dedukcyjnych. Okazało się jednak w dużej mierze porażką, jeśli chodzi o otwartość na rozwiązania problemów medycznych, które pochodzą spoza sfery nauk dedukcyjnych. Dlatego zachodnia medycyna przez lata nie potrafiła powiązać diety z trądzikiem. Rozwój medycyny i leczenie osób cierpiących na trądzik znacznie się rozwinął tylko w ciągu ostatnich 15 lat. Jednak do niedawna problem trądziku pozostawał w dużej mierze niezmieniony.

W ciągu ostatnich kilku lat badania empiryczne po raz pierwszy spływały, a teraz są zalewane, wskazując, że istnieją powiązania między trądzikiem a dietą. Podstawowym założeniem badań jest to, że spożywanie rafinowanych węglowodanów i cukru jest ostatecznym winowajcą wielu osób z trądzikiem. Teoria naukowa głosi, że metabolizowanie węglowodanów i cukru prowadzi do wzrostu insuliny i insulinopodobnego czynnika wzrostu zwanego produkcją IGF-1. Ten czynnik wzrostu powoduje następnie, że męskie hormony zaczynają być produkowane w organizmie w znacznie większych ilościach. Te hormony wzrostu prowadzą bezpośrednio do zwiększenia ilości wytwarzanego sebum. Łój to podobna do tłuszczu substancja, która pojawia się w twoich porach, którą ludzie często opisują jako „tłustą skórę”. Łój zatyka wtedy pory i ostatecznie powoduje gromadzenie się bakterii w tych porach, które nie mogą uciec z powodu sebum. To oczywiście ostatecznie prowadzi do trądziku.

To dość wyczerpujące wyjaśnienie po prostu to wyjaśnia; spożywając rafinowane węglowodany i cukry, możesz pogorszyć stan skóry, zatykać pory i wywołać trądzik.

Więc jaka jest odpowiedź? Nic dziwnego, że może to być ograniczenie cukrów i rafinowanych węglowodanów, takich jak słodycze i makarony. Te pokarmy dostarczają nam bardzo mało potrzebnych nam składników odżywczych, jednocześnie dostarczając nam o wiele więcej poprzez zatykanie porów. W rzeczywistości ostatnie badania pokazują, że te pokarmy mogą być dla ciebie tak złe, że organizm walczy z nimi tak, jak z chorobą, poprzez produkcję białych krwinek. Wydatki na białe krwinki nie tylko tymczasowo obniżają układ odpornościowy, ale także powodują, że organizm wytwarza więcej odpadów, z których część jest wydzielana przez pory.

Ale może Cię zaskoczyć fakt, że rezygnacja z czekolady i spaghetti może nie być jedynym sposobem na uzyskanie jaśniejszej skóry. Jest raczej wiele produktów spożywczych, w szczególności surowe warzywa i przeciwutleniacze, które mogą aktywnie oczyszczać skórę. Te pokarmy działają jak rodzaj mopa w organizmie, wchłaniając toksyny, znane również jako wolne rodniki, które często są wydalane jako bakterie przez skórę.

W efekcie przestrzeganie lepszej diety może przeciwdziałać problemowi trądziku na dwa różne sposoby, ograniczenie cukrów i rafinowanych węglowodanów spowoduje, że organizm będzie produkować mniej łój zatykającego pory, zwiększając jednocześnie niektóre surowe warzywa znacznie zmniejszą ilość bakterii wydostających się przez pory. W połączeniu, te dwie techniki znacznie zmniejszą twoją skłonność do trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish