Dermabrazja na odmłodzenie skóry

Tytuł:
Dermabrazja odmładzająca skórę

Liczba słów:
497

Podsumowanie:
Dermabrazja to zabieg chirurgii ablacyjnej polegający na fizycznym ścieraniu naskórka i skóry właściwej w kontrolowany sposób za pomocą cienkiej drucianej szczotki lub diamentowej nitki. Jako zabieg chirurgiczny dernabrazja wymaga dużo opieki przed i po. Przygotowanie do zabiegu dermabrazji jest równie ważne, jak sam zabieg.

Słowa kluczowe:
dermabrazja, dermabrazja przed i po, dermabrazja na blizny

Artykuł Treść:
Jeśli szukasz rozwiązań na blizny potrądzikowe dermabrazja to idealna odpowiedź na usuwanie blizn potrądzikowych. Dermabrazja to zabieg chirurgii ablacyjnej polegający na fizycznym ścieraniu naskórka i skóry właściwej w kontrolowany sposób za pomocą cienkiej drucianej szczotki lub diamentowej nitki.

Oprócz stosowania techniki dermabrazji na blizny, możesz ją również zastosować w celu usunięcia rytmu twarzy i leczenia różnych innych problemów skórnych. Ablacja w dermabrazji odmładza skórę stymulując produkcję nowych warstw skóry.

Jako zabieg chirurgiczny dernabrazja wymaga dużo opieki przed i po. Przygotowanie do zabiegu dermabrazji jest równie ważne, jak sam zabieg.

lt;Bgt; Przygotowanie skóry przed zabiegiem lt;/Bgt;

Przygotowanie do dermabrazji obejmuje aplikację maści typu Retin-A, które należy nakładać codziennie wieczorem przed snem. .
Jeśli masz skłonność do opryszczki, lekarz może przepisać tabletki przeciwwirusowe na kilka dni przed zabiegiem dermabrazji. Nie powinieneś przyjmować Accutane przez ostatnie 18 miesięcy, jeśli tak, nie będziesz brany pod uwagę na zabieg. Podobnie dermabrazja nie może być wykonywana przez minimum 6 miesięcy, najlepiej do 1 roku, po doustnym przyjęciu izotretynoiny. Jego stosowanie należy przerwać na długo przed zabiegiem.

Musisz poinformować swojego chirurga kosmetycznego o wszelkich suplementach ziołowych, które możesz przyjmować, ponieważ niektóre z tych suplementów mogą zakłócać znieczulenie i powodować problemy podczas operacji ze względu na ich właściwości rozrzedzające krew.
Nawet niektóre witaminy dostępne bez recepty mogą być dla Ciebie niebezpieczne, na przykład witamina E, która zmniejsza zdolność organizmu do krzepnięcia krwi. Podobnie może być konieczne zaprzestanie stosowania leków przeciwdepresyjnych.

Tuż przed wykonaniem dermabrazji blizn potrądzikowych w znieczuleniu, Twoja skóra zostanie poddana wstępnej obróbce okładem z lodu przez 20 do 30 minut i spryskana ciekłym czynnikiem chłodniczym. Większość zabiegów dermabrazji na blizny wykonuje się w znieczuleniu miejscowym z lub bez środka uspokajającego. Twój chirurg kosmetyczny może również podać leki.
Ponieważ w przypadku dermabrazji przed i po dermabrazji należy zachować szczególną ostrożność, należy również zachować dużą ostrożność podczas przesuwania diamentów lub szczotek drucianych i kontrolowania głębokości ablacji.

lt;Bgt; Pielęgnacja po dermabrazji lt;/Bgt;

Owijanie skóry bandażem po dermabrazji jest absolutnym priorytetem. Może zaistnieć potrzeba zmiany opatrunku, a za każdym razem należy używać sterylnych bandaży i taśmy. Odbudowa nabłonka skóry może nastąpić po 5-7 dniach stosowania odpowiedniego opatrunku i pielęgnacji pooperacyjnej. Często występuje rumień resztkowy utrzymujący się do 4 tygodni, który stopniowo ustępuje.

Ryzyka i powikłań po operacji można całkowicie uniknąć, przestrzegając leków przed- i pooperacyjnych oraz skrupulatnie pielęgnując rany. Strup lub strup tworzy się na leczonym obszarze, gdy zaczyna się goić. Twarz może swędzieć, ponieważ nowa skóra zaczyna rosnąć spod spodu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish