Czy trwałe skutki trądziku są czymś więcej niż tylko głębokością skóry

Tytuł:
Czy trwałe efekty trądziku to coś więcej niż tylko głęboka skóra?

Liczba słów:
545

Podsumowanie:
Spojrzenie na psychologiczne skutki trądziku

Słowa kluczowe:
trądzik, skóra trądzikowa pielęgnacja, skutki trądziku, trądzik nastolatków, skutki psychologiczne

Artykuł Treść:
Lata nastoletnie to okres prób dla każdej osoby. Chociaż zmartwienia i troski dorosłości wciąż są odległe w przyszłości, nastolatek nie jest osobą szczęśliwą i zrelaksowaną. Beztroska i ignorancja dzieciństwa stwarza miejsce na bunt i pytania o własne wartości i miejsce w świecie. Szukając własnej drogi przez życie, nastolatki czują się niepewnie i często niezrozumiane. Niestety, jeśli samo poszukiwanie miejsca pod słońcem nie wystarczy, nastolatki borykają się również z innymi problemami, np. Trądzikiem. Ten brzydki stan jest zmorą wielu nastolatków ze względu na skutki, jakie ma na poziomie psychologicznym.

Nie trzeba wiele, aby utrwalić negatywny obraz siebie u nastolatka. Większość z nich jest co najmniej trochę niepewna swojego wyglądu z powodu różnych rzeczywistych lub wyimaginowanych skaz. Ale prawdziwy stan, który powoduje prawdziwy dyskomfort i zmartwienie młodej twarzy, jest czymś zupełnie innym. Kruchy obraz siebie i szacunek dla siebie nastolatków są trudne do uporania się z presją wywieraną przez opinie innych i porównania z różnymi wzorami do naśladowania, które nastolatki znajdują dla siebie. W skrajnych przypadkach negatywny obraz siebie zamienia się w nienawiść do samego siebie, a stan oszpecenia jest postrzegany jako okrutny instrument samokary za niepowodzenie w osiągnięciu jakiegoś standardu.

Nastolatki żyją w małych światach. Rodzice, przyjaciele i amorficzna grupa na wpół znajomych kolegów ze szkoły to granice ich życia towarzyskiego. Naturalnie nastolatki mają tendencję do przywiązywania większej wagi do pochwał lub krytyki ze strony swoich przyjaciół lub kolegów ze szkoły, ponieważ rodzice i tak cię kochają i są śmiertelnie stronniczy. Ale ponieważ nastolatki mogą być dla siebie bardzo okrutne, krytyka kolegów ze szkoły jest często nieuprzejma i ma na celu zranienie. Służy to zwiększeniu poczucia niepokoju, niepewności i nienawiści do siebie, co skutkuje wycofaniem się ze środowiska społecznego do prywatnego świata bólu i wstydu.

Nastolatki są strasznie szczere jeśli chodzi o pozory zewnętrzne i krytykę. Wciąż są z dala od wieku, w którym ludzie godzą się ze sobą i nie interesują się już tym, co mówią lub myślą inni. Ukrywanie swojego ciała lub twarzy i poczucie wstydu tylko dlatego, że ktoś inny powiedział, że to jest coś, co należy zrobić, jest błędem, a nastolatkom należy pomóc to dostrzec. Trądzik można zwalczyć wytrwałością i stosując odpowiednie produkty. Jednak trzeba również zwalczać psychologiczne skutki trądziku, inaczej mogą nigdy nie ustąpić. Nastolatek, który nienawidził siebie za pryszcze na twarzy, zamieni się w dorosłego, który nienawidzi siebie za to, że ma małą nadwagę lub nie zarabia tyle pieniędzy, co jakiś współpracownik.

Uczucie dyskomfortu i wstydu nie zawsze mija z czasem. Czasami po prostu znajduje nowy problem, aby działać jako źródło zasilania. To trwały efekt trądziku: zły obraz siebie, brak pewności siebie i poczucie bycia na gorszej pozycji przy porównywaniu się z innymi ludźmi. Te nastroje i nastawienie mogą zrujnować czyjeś życie towarzyskie, a często również przeszkadzają w rozwoju zawodowym. Niestety trądzik to nie tylko głęboka skóra.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish