Czy potrzebujesz ulgi w trądziku?

Tytuł:
Czy potrzebujesz ulgi w trądziku?

Liczba słów:
510

Podsumowanie:
Artykuł na temat ulgi na trądzik

Słowa kluczowe:
Trądzik, leki na trądzik, ulga na trądzik , pryszcze, pryszcze, zaskórniki

Artykuł Treść:
Trądzik to problem, który dotyka nie tylko nastolatków, ale także dorosłych. Jeśli potrzebujesz ulgi, na rynku dostępnych jest wiele produktów, mikstur, mikstur itp. Pierwsza wycieczka powinna być udana do lokalnego sklepu spożywczego (Wal-Mart, Target itp.) Lub lokalnego sklepu spożywczego. Czemu? W każdej z tych lokalizacji pracuje zazwyczaj licencjonowany farmaceuta. Zwykle, kluczując to słowo, są bardziej niż chętni do pomocy w identyfikacji produktów, które działają dobrze w porównaniu z tymi, które nie działają. Jeśli farmaceuta w jednym miejscu nie jest pomocny, spróbuj innego. Możesz to zrobić z własnego domu przez telefon. Nie ma potrzeby jeździć po całym miejscu. Innym rozwiązaniem, które warto wypróbować, są tak zwane środki naturalne. Te „naturalne” środki zaradcze są zazwyczaj naturalnymi produktami, takimi jak żywność codzienna, rośliny, chemikalia itp. Twierdzi się, że pewne kombinacje tych składników działają w taki sposób, że efekt zmniejsza trądzik.

Zanim uciekniesz i wykonasz te czynności, są jeszcze inne rzeczy, które powinieneś sprawdzić. Chociaż lekarze i naukowcy nie są w stanie powiedzieć na pewno, co dokładnie powoduje trądzik, kilka rzeczy znajduje się na szczycie listy podejrzanych.

Leki – wielu uważa, że trądzik może być skutkiem ubocznym niektórych leków, w tym barbituranów, leków przeciwpadaczkowych i steroidów. Co ciekawe, niektórzy uważają, że pigułki antykoncepcyjne powodują trądzik, podczas gdy inni przepisują antykoncepcję jako lek na trądzik.

Czekolada – Wiele osób uważa, że czekolada nie może powodować wybuchów trądziku. Mimo to są tacy, którzy są zagorzałymi zwolennikami tego, że czekolada wywołuje epidemie. Debata trwa.

Stres – chociaż stres może nie być przyczyną trądziku, wiele osób uważa, że stres może zaostrzyć trądzik. Ćwiczenia to świetny sposób na złagodzenie stresu.

Zbyt częste mycie twarzy – podczas gdy osoby cierpiące na trądzik powinny utrzymywać twarz w czystości, zbyt częste mycie lub szorstkie szorowanie faktycznie pogorszy skórę, powodując trądzik

Stosowanie produktów do pielęgnacji skóry tłustej i kosmetyków tłustych . Trądzik pojawia się, gdy pory zostają zatkane. Dlatego można przypuszczać, że każdy produkt, który i tak zakrywa twarz, może zablokować pory, a naturalne wydzielanie sebum może pomóc w zaostrzeniach trądziku.

Środowiskowe czynniki drażniące – Pomyśl o tym, zanieczyszczenie to nienaturalne ograniczenie. Przebywanie w obszarze o dużym zanieczyszczeniu może powodować kilka reakcji w organizmie, w tym trądzik. Uważa się również, że wysoka wilgotność może powodować wybuchy trądziku. Wysoka wilgotność może powodować puchnięcie skóry, blokując tym samym te pory.

Twoja dieta – Twoja dieta (to, co jesz) może mieć znaczący wpływ na wybuchy trądziku. Uważa się, że nadmiar produktów mlecznych, tłustych potraw itp. Ma wpływ na wypryski trądzikowe, a także na brak cynku w diecie. Suplementy cynku są często przepisywane w leczeniu trądziku.

Jak zawsze, każda osoba jest inna. Być może zauważyłeś, że niektóre pokarmy mają większy wpływ na trądzik niż inne. Jeśli nie masz pewności, zwróć większą uwagę na swoją dietę i śledź ogniska trądziku.

Oczywiście zawsze należy skonsultować się ze swoim dermatologiem / lekarzem.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish