Czy muszę przerwać stosowanie schematu pielęgnacji skóry trądzikowej podczas ciąży?

Tytuł:
Czy muszę przestać stosować pielęgnację skóry trądzikowej podczas ciąży?

Liczba słów:
519

Podsumowanie:
Ten artykuł wyjaśnia, czy należy przerwać pielęgnację skóry trądzikowej w czasie ciąży.

Słowa kluczowe:
skóra, trądzik, pielęgnacja skóry, ciąża, reżim, ciąża

Artykuł Treść:
Ciąża zwykle niesie ze sobą mnóstwo problemy medyczne, które powodują zmiany zachowania i stylu życia. Powszechnie wiadomo, że kobiety w ciąży powinny unikać palenia i picia alkoholu, nie wspominając o nadmiernej aktywności fizycznej. Ale jest też wiele innych leków i procedur, których należy unikać w czasie ciąży. Pytanie brzmi, jak ciąża wpływa na sposób pielęgnacji skóry trądzikowej?

Wiele leków przeciwtrądzikowych dość wyraźnie mówi o tym, że nie należy ich stosować w czasie ciąży. Wśród nich z pewnością znajdują się Roaccutane i Accutane. Dla tych z nas, którzy używali tych produktów, opakowanie leku przedstawiające kobietę w ciąży z literą „X” nad nią stanowiło wyraźny sygnał, że nie należy ich używać, jeśli jesteś w ciąży lub możesz zajść w ciążę. Istnieją inne leki, takie jak tabletki tetracykliny i miejscowe retinoidy, takie jak tretynoina i adapalen, które mogą mieć szkodliwy wpływ na kości i zęby rozwijających się płodów. Chociaż zdecydowanie należy unikać tych leków ze względu na ich szkodliwy wpływ na dziecko, istnieją inne leki, które należy potencjalnie odstawić tylko dlatego, że nie są już odpowiednie w czasie ciąży.

Ciąża często wiąże się z okresem bardziej suchej niż normalna skóra. W rezultacie wiele leków przeciwtrądzikowych, które są przeznaczone specjalnie do wysuszania skóry, a mianowicie krem lub żel z nadtlenkiem benzoilu, może już nie być odpowiednie.

Ale czy to oznacza, że nie ma schematów pielęgnacji skóry trądzikowej, których można by przestrzegać? Absolutnie nie. W rzeczywistości istnieje wiele łagodniejszych i często naturalnych rozwiązań, które mogą przyczynić się do zdrowszej skóry pozbawionej trądziku, które nie mają lub nawet pozytywnie wpływają na Twoje dziecko. Doskonałą alternatywą jest olejek z drzewa herbacianego, zastępujący szorstkie kremy lub żele wysuszające skórę. Łagodniejszy środek do mycia twarzy może również zapewnić efekt oczyszczania skóry po trądziku bez przesuszenia skóry, która jest naturalnie bardziej sucha z powodu ciąży. Ale ponieważ możesz zrezygnować z części siły walki z trądzikiem, przechodząc na łagodniejsze pranie, dobrym pomysłem jest uzupełnienie schematu walki z trądzikiem niektórymi naturalnymi maseczkami z glinki, takimi jak kaolin i bentonit, które wchłaniają olej i oczyszczają zablokowane pory. naturalnie.

Drugą drogą, dzięki której kobiety w ciąży mogą oczyścić skórę, wpływając pozytywnie na zdrowie dziecka, jest ich dieta. Spożywając większe ilości surowych warzyw, których właściwości przeciwutleniające służą do usuwania wolnych rodników (zwanych również bakteriami) z organizmu, możesz zmniejszyć ilość bakterii uwalnianych przez pory. Ponadto, ograniczając ilość spożywanych cukrów i rafinowanych węglowodanów, w naturalny sposób ograniczysz ilość wydzielanego przez organizm sebum lub oleju. Dzięki temu twoje pory będą bardziej przejrzyste i pozwoli bakteriom, które przechodzą przez twoje pory, wyjść czysto i bez powodowania infekcji i trądziku. Podejścia te, oprócz zapewnienia jaśniejszej skóry, są bezpieczną i zdrową alternatywą dla walki z trądzikiem, a jednocześnie poprawiają stan zdrowia Twojego dziecka.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish