Czy masz trądzik różowaty Jak zdiagnozować tę przewlekłą chorobę skóry.

Tytuł:
Czy masz trądzik różowaty? Jak zdiagnozować tę przewlekłą chorobę skóry.

Liczba słów:
492

Podsumowanie:
Jeśli cierpisz na czerwoną cerę, zaczerwienienie lub rumieniec, czerwony nos i policzki oraz suchą, łuszczącą się skórę z pryszczami, może cierpieć na przewlekły trądzik różowaty. W tym artykule wyjaśniono objawy, przyczyny i sposoby leczenia tej przewlekłej choroby skóry.

Słowa kluczowe:
objawy trądziku różowatego, leczenie trądziku różowatego, trądzik, trądzik różowaty

Artykuł Treść:
Jeśli masz zaczerwienioną cerę, zaczerwienienie lub zaczerwienienie , zaczerwieniony nos i policzki oraz sucha, łuszcząca się skóra z wypryskami, prawdopodobnie cierpisz na przewlekły trądzik różowaty. Znany wcześniej jako trądzik różowaty, trądzik różowaty występuje częściej u kobiet niż u mężczyzn, chociaż mężczyźni często mają cięższe objawy. Większość osób cierpiących na trądzik różowaty to osoby o jasnej karnacji, jasnych włosach i niebieskich oczach, chociaż rzadziej występuje u osób o ciemnej karnacji. Choroba dotyka co najmniej 14 milionów ludzi w Stanach Zjednoczonych, zazwyczaj w wieku od 20 do 50 lat.

Główne objawy stanu skóry to:

– uczucie pieczenia lub mrowienia
– trwałe zaczerwienienie po zaczerwienieniu lub zaczerwienieniu
– pryszcze, grudki lub krosty na twarzy
– drobne widoczne naczynka krwionośne pod skórą
– zgrubienie skóry, szczególnie w okolicy nosa
– ziarniste, niewygodne oczy (trądzik różowaty oczny)

Prawdziwą przyczyną trądziku różowatego nie jest tak naprawdę wiadomo, ale znane są pewne czynniki, które pogarszają stan. Osoby chore powinny unikać ekstremalnych temperatur i warunków atmosferycznych, takich jak słońce, zimno i wiatr. Unikanie słońca jest szczególnie ważne, a ekrany przeciwsłoneczne, nakrycia głowy i parasole to przydatne sposoby na uniknięcie zaostrzeń związanych ze słońcem. Wiadomo również, że alkohol, gorące napoje i jedzenie nasilają trądzik różowaty, podobnie jak ćwiczenia w wysokich temperaturach i gorące prysznice, kąpiele, łaźnie parowe i sauny. Należy również unikać luffy, szorstkich ręczników, złuszczaczy, środków ściągających i kosmetyków z perfumami i wieloma dodatkami. Delikatne bezzapachowe kosmetyki kryjące mogą pomóc ukryć zaostrzenie i zmniejszyć psychologiczne i społeczne skutki trądziku różowatego.

Trądzik różowaty to stan, który jest kontrolowany, a nie leczony, a wiele osób uważa, że prowadzenie dziennika pomaga im określić własne wyzwalacze. Utrzymywanie chłodnej, pitnej wody w celu zachowania nawilżenia i stosowanie naturalnych, delikatnych produktów do pielęgnacji skóry w dużym stopniu pomaga zwalczać tę przewlekłą chorobę.

Oczywiście należy skonsultować się z dermatologiem w celu uzyskania porady na temat kremów na receptę i innych procedur, które mogą być dostępne w celu złagodzenia objawów trądziku różowatego. Generalnie leczenie trądziku różowatego ma na celu zwalczanie zaczerwienień, stanów zapalnych i wykwitów skórnych, a zabieg ten jest niezbędny, aby zapobiec trwałemu uszkodzeniu skóry.

Jeśli zdecyduje, że masz trądzik różowaty, dermatolog często przepisuje połączenie doustnych antybiotyków i żel z antybiotykiem jako leczenie początkowe. Doustne antybiotyki zmniejszają zaczerwienienie i krosty, a miejscowy żel może pomóc w opanowaniu objawów. Dermatolog będzie również mógł pomóc pacjentowi spojrzeć na czynniki związane ze stylem życia, które pomogą kontrolować trądzik różowaty w przyszłości.

Sterydy są również często przepisywane na trądzik różowaty, ponieważ wydają się szybko łagodzić objawy, ale chorzy powinni być świadomi, że uważa się, że miejscowe steroidy powodują pogorszenie objawów w dłuższej perspektywie. Sterydy rozszerzają naczynia krwionośne twarzy oraz rozrzedzają skórę i skórę właściwą, rozkładając elastynę i kolagen w strukturze skóry. Uważa się, że miejscowe steroidy powodują przede wszystkim trądzik różowaty w niektórych przypadkach.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish