Czy leczenie blizn potrądzikowych naprawdę może pomóc

Title:
Czy leczenie blizn potrądzikowych może naprawdę pomóc?

Liczba słów:
540

Podsumowanie:
Najgorszą rzeczą, której ludzie boją się trądziku, są blizny, które czasami mogą pozostawić. Po cierpliwym stosowaniu wielu leków i zabiegów, a być może nawet pozbyciu się choroby, wiele osób ma inny problem – blizny.

Słowa kluczowe:
leczenie blizn potrądzikowych, pielęgnacja skóry, przebarwienia trądzikowe, trądzik, zdrowie, twarz

Treść artykułu:
© 2006 AJ Hunter

Najgorszą rzeczą, której ludzie boją się trądziku, są blizny, które czasami mogą po sobie pozostawić. Po cierpliwym stosowaniu wielu leków i zabiegów, a być może nawet pozbyciu się choroby, wiele osób ma inny problem – blizny. Nie zawsze można uniknąć blizn, ale przy zachowaniu szczególnej ostrożności można je zminimalizować. Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy, zwykle łatwiej jest zapobiec bliznom niż spróbować je później naprawić.

Podstawową zasadą jest, aby nigdy nie uciskać ani nie wyskakiwać pryszczów i plam, ponieważ jest to jeden ze sposobów wywoływania blizn. Większość ludzi jest tego świadoma, ale wielu nadal wolałoby usunąć urażający widok plam wypełnionych ropą, przebijając je, zamiast cierpieć zakłopotanie, gdy inni wpatrują się w ich twarze. Niestety mogą mieć znacznie gorszy problem, ponieważ blizny, które są głęboko pod skórą, mogą być bardzo trudne do usunięcia.

Na rynku dostępnych jest wiele różnorodnych metod leczenia, które mają usuwać blizny potrądzikowe, w tym płyny, kremy i płyny do mycia twarzy. Ale na ile są one skuteczne, a jeśli tak, to w jakim stopniu? W rzeczywistości te składniki tych leków mogą tylko pomóc zniwelować mniejsze blizny na powierzchni, ponieważ nie mogą wnikać wystarczająco głęboko, aby usunąć blizny z większymi wżerami.

Istnieje jednak procedura, która ma rozsądny poziom sukcesu w usuwaniu blizn, a jest nią laserowe leczenie blizn potrądzikowych. Jedyną wadą tej procedury jest cena, ponieważ jest bardzo droga. Nawet wtedy udane zabiegi, które są rejestrowane, nie obejmują naprawdę głębokich wżerów. To naprawdę nie jest pomocne w żadnym leczeniu, a najlepsze, co można doradzić, to ostrożne stosowanie makijażu, który w pewnym stopniu pomoże zamaskować oszpecenie.

Rozważając laserowe leczenie blizn, pamiętaj, że Twój indywidualny sukces będzie zależał od kilku czynników, takich jak typ skóry i zazwyczaj głębokość blizny. Zamiast zasięgać porady lekarza, który oferuje leczenie (w przypadku gdy jego diagnoza opiera się na potrzebach biznesowych), lepiej skonsultować się ze specjalistą dermatologiem, który jest dobrze zorientowany w leczeniu tego schorzenia. Jeśli ten specjalista nie będzie tym, który przeprowadzi leczenie, otrzymasz znacznie bardziej sprawiedliwą diagnozę oczekiwanego wskaźnika sukcesu.

Decydując się na ten rodzaj leczenia, należy pamiętać, że laserowe leczenie blizn nie różni się niczym od innych miejscowych zastosowań, ponieważ wyniki nie są natychmiastowe. Potrzebowałbyś kilku sesji, w zależności od ciężkości stanu i musiałbyś poczekać może kilka miesięcy, aby zobaczyć jakąkolwiek poprawę – jeśli w ogóle. Nikt nie jest w stanie przewidzieć z całą pewnością, jak skuteczne będą efekty leczenia blizn laserem, dlatego należy to rozważyć dopiero po długich rozważaniach i profesjonalnej konsultacji. Jeśli jednak Cię na to stać, a Twój lekarz uważa, że możesz skorzystać z tej technologii, warto spróbować z możliwością trwałego pozbycia się tych szpecących nieestetycznych blizn.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish