Czy kosmetyki powodują trądzik

Tytuł:
Czy kosmetyki powodują trądzik?

Liczba słów:
1073

Podsumowanie:
Czy Twoje tymczasowe rozwiązanie jest częścią problemu?

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Artykuł Treść:
Od dziesięcioleci dermatolodzy i kosmetolodzy podobnie debatowali nad wpływem kosmetyków na skórę, zwłaszcza u osób cierpiących na trądzik. Makijaż jest często nazywany „trądzikiem Catch-22” – chcesz, aby coś zakryło zaczerwienienie, ale powiedziano Ci, że może to powodować trądzik. Na szczęście jest to tylko częściowo prawda. Aby zrozumieć, jak podejść do problemu makijażu, powinniśmy zacząć od omówienia „trądziku kosmetycznego”.

Kosmetyczna pielęgnacja trądziku i skóry – łagodnie wychowana kuzynka. Trądzik kosmetyczny, czyli trądzik wywoływany przez kosmetyki, jest łagodną i dość powszechną formą trądziku. Ponieważ jest wywoływana przez produkty miejscowe, a nie złożony proces, który powoduje prawdziwy trądzik, może uderzyć każdego – nawet osoby, które nie są fizjologicznie podatne na ten stan. Charakteryzuje się małymi, wysypanymi, różowymi guzkami na policzkach, brodzie i czole, zwykle rozwija się w ciągu kilku tygodni lub miesięcy i może utrzymywać się przez czas nieokreślony. Jeśli niedawno zacząłeś używać nowego produktu do pielęgnacji skóry i odczuwasz którykolwiek z wymienionych powyżej objawów, zaprzestań używania nowego produktu na kilka dni i sprawdź, czy wyprysk ustąpi.

UWAGA: Chociaż badania wykazały, że makijaż nie powoduje prawdziwego trądziku, może zaostrzyć stan. Dlatego warto być świadomym częstych miejscowych czynników wyzwalających, niezależnie od rodzaju trądziku.

Trądzik kosmetyczny i pielęgnacja skóry – sprawca: komedogeniki. Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak wygląda Twój makijaż w ciągu dnia? Część z nich ściera się przez kontakt z rękami i ubraniem, a część migruje po skórze, osadzając się w porach – podobnie jak woda deszczowa zbiera się wszędzie tam, gdzie są małe dziury w ziemi. Niektóre makijaże zawierają składniki uważane za komedogenne lub substancje, o których wiadomo, że zatykają pory. Chociaż te kosmetyki mogą nie powodować prawdziwego zatykania mieszków włosowych, niektóre składniki mogą powodować podrażnienie mieszków włosowych. Wynik? Małe, trwałe guzy znane jako „trądzik kosmetyczny”.

Czy kosmetyki powodują trądzik?

Uzyskaj pomoc na trądzik – 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Trądzik kosmetyczny i pielęgnacja skóry – Siedem zasad czystej rutyny pielęgnacyjnej. Ponieważ tak wiele produktów ma tak wiele reklam, łatwo dać się zmylić sprytnym marketingiem. Na szczęście już odrobina edukacji może pomóc w doborze odpowiednich kosmetyków i ich mądrym stosowaniu. Oto siedem dobrych zasad, których należy przestrzegać, aby uzyskać zdrowy makijaż:

1. Unikaj przenikania olejów. Wbrew powszechnemu przekonaniu nie wszystkie olejki są komedogenne. Produkty ropopochodne, olej mineralny i olej słonecznikowy nie wnikają w pory. Jednak większość olejków kosmetycznych może zaostrzyć trądzik – dlatego najlepiej ich unikać. Jednym z najczęstszych czynników wywołujących trądzik w produktach do pielęgnacji skóry, zwłaszcza balsamach i kremach przeciwsłonecznych, jest lanolina, kwas tłuszczowy ekstrahowany z owczej wełny. Mirystynian izopropylu, który sprzyja gładkiej, równomiernej aplikacji w wielu podkładach, jest tak agresywnym penetratorem, że jest głównym składnikiem większości odrdzewiaczy! Ogólnie rzecz biorąc, produkty oznaczone jako „bezolejowe” i „nie zatyka porów” są mniej skłonne do zatykania porów i wywoływania wyprysków.

2. Unikaj słodkich zapachów. Zapach jest główną przyczyną alergicznych i drażniących reakcji na twarzy. Nawet produkty, które twierdzą, że są „bezzapachowe”, mogą zawierać substancje zapachowe dodane w celu maskowania zapachu innych składników. Najlepiej trzymać się produktów oznaczonych jako „bezzapachowe” lub „hipoalergiczne”. Oczywiście reakcje na zapach różnią się dramatycznie i możesz znaleźć pewne perfumy, które nie wpływają na twoją skórę. Najczęstszymi winowajcami są zapachy z rodzin ambrette, bergamotowych, cynamonowych i piżmowych. Jeśli pochodne Twojego ulubionego kremu do twarzy lub zapachu podkładu nie są łatwe do określenia na podstawie etykiety produktu, przeprowadź test płatkowy na skórze za uchem. Jeśli po trzech dniach wielokrotnego stosowania nie pojawi się podrażnienie, można kontynuować stosowanie na większym obszarze.

3. Mądrze podchodź do cieni i rumieńców. To, co dodaje blasku cienie do oczu, puder do twarzy i róż do policzków, to zazwyczaj mika, pospolity minerał. Postrzępiony, łuszczący się kształt cząstek miki może powodować podrażnienia i / lub zatykanie mieszków włosowych, dlatego najlepiej używać produktów bez zbytniego połysku. Podobnie, wiele czerwonych barwników używanych do wywoływania rozkwitu na policzkach to pochodne smoły węglowej; Nic dziwnego, że substancje te również są komedogenne. Sprawdź na etykietach róż z karminem, który od czasów Azteków był naturalnym, zdrowym barwnikiem kosmetycznym. Ponadto rumieniec w kremie częściej zawiera składniki komedogenne, więc należy trzymać się różu pudrowego lub żelowego.

4. Postaw na kremy pod oczy. Ze względu na delikatność skóry wokół oczu stworzono do tego kremy

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish