Cystic Acne Poważne leki na poważny trądzik

Tytuł:
Trądzik torbielowaty: poważne lekarstwa na poważny trądzik

Liczba słów:
495

Podsumowanie:
Trądzik torbielowaty to powszechna choroba skóry, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Jeśli cierpisz na trądzik torbielowaty, oto kilka wskazówek, które pomogą zmniejszyć nasilenie tego schorzenia skóry.

Słowa kluczowe:
trądzik, nadtlenek benzoilu, leczenie trądziku, proaktywne, proaktywne, pielęgnacja skóry

Artykuł Ciało:
Trądzik torbielowaty to bardziej zaawansowany przypadek pryszcz. Miliony ludzi na całym świecie cierpią na jakiś rodzaj trądziku, ale trądzik torbielowaty jest jednym z najpoważniejszych rodzajów trądziku. Rozwija się z regularnego pryszcza, znanego również jako krosta, zakorzeniając się głębiej w skórze i tworząc bolesny ból znany jako cysta. Te cysty mogą mieć różną wielkość i kolor, od małych i różowych do dużych i ciemnofioletowych. W ciężkich przypadkach liczne cysty w okolicy twarzy i na ciele mogą być bardzo bolesne.

Podczas gdy prawie każdy jest narażony na jakiś rodzaj trądziku w pewnym momencie swojego życia, trądzik torbielowaty wydaje się być w dużej mierze dziedziczny. Jeśli któryś z Twoich rodziców miał lub ma trądzik torbielowaty, istnieje większe procentowe prawdopodobieństwo, że również będziesz narażony na jakąś jego formę. Najgorsze może być na twarzy, ale trądzik torbielowaty może pojawić się również na innych częściach ciała. Zwykle pojawia się na klatce piersiowej, nogach, szyi, ramionach i plecach. Te cysty można przykryć ubraniem, ale należy zachować ostrożność: obcisła odzież może dodatkowo podrażniać i wysuszać skórę, prowadząc do bardziej bolesnych cyst. W przypadku trądziku cielesnego dobrze jest założyć luźne ubranie.

Kiedy osoba przechodzi cykl trądziku torbielowatego, często desperacko potrzebuje szybkiego wyleczenia. Jednym ze znanych leków, które okazały się skuteczne w leczeniu ciężkiego trądziku torbielowatego, jest izotretynoina. Występuje w leku na receptę Accutane i jest skoncentrowaną formą witaminy A. Chociaż udowodniono, że jest skuteczny w ciężkich przypadkach trądziku, Accutane powinien być stosowany w ostateczności ze względu na jego skutki uboczne. Wiadomo, że u kobiet w ciąży powoduje wady wrodzone, a nawet poronienia. Kobiety, którym przepisano Accutane, są zobowiązane do stosowania dwóch form antykoncepcji, aby zapobiec poczęciu.

Jeśli jesteś kobietą, możesz rozważyć produkt, który jest nadal skuteczny, ale nie jest tak silny. Wiele kobiet odniosło sukces stosując głębokie środki czyszczące, takie jak Neutrogena lub lt;a href=http://www.crescatsententia.orggt; Proactiv solution lt;/agt;, produkty zawierające wyższy poziom nadtlenku benzoilu, substancji, która okazała się bezpieczna dla kobiet w ciąży kobiety do wykorzystania. Kolejną zaletą wypróbowania innych produktów przed wizytą u dermatologa jest koszt, ponieważ konsultacja z lekarzem często może być dość droga. Może być taniej dowiedzieć się, że leczenie dostępne bez recepty zadziałało, a także wyleczenie wymagające wizyty u lekarza.

Niezależnie od tego, jakie leczenie wybierzesz, jest dla Ciebie najlepsze, pamiętaj, że trądzik torbielowaty można pokonać. Dostępnych jest wiele metod leczenia i od razu możesz nie znaleźć najskuteczniejszego. Rozmowa z lekarzem lub dermatologiem może wskazać Ci właściwy kierunek na drodze do jaśniejszej cery.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish