Co to jest trądzik

Tytuł:
Co to jest trądzik?

Liczba słów:
507

Podsumowanie:
Opis i informacje o trądziku. W tym niektóre z podstawowych przyczyn.

Słowa kluczowe:
trądzik, zwalczanie trądziku, leki na trądzik, leczenie trądziku

Treść artykułu:
Trądzik jest powszechnie znany jako pryszcze, to skóra stan, który często dotyka ludzi w wieku nastoletnim. Trądzik występuje głównie na twarzy, ale może również pojawić się na plecach, szyi, ramionach i klatce piersiowej. Chociaż najczęściej występuje u nastolatków, może również wystąpić u dorosłych. Ani rasa, ani płeć nie są wskaźnikiem trądziku, ponieważ dotyka on w równym stopniu mężczyzn i kobiet oraz wszystkie rasy.

Termin medyczny to Acne Vulgaris. Można go rozpoznać po zmianach, które tworzą się na skórze. Zmiany te mogą przybierać różne formy: zaskórniki, zaskórniki i cysty. Cysty powstają, gdy pory zostają całkowicie zablokowane. Trądzik występuje najczęściej w okresie dojrzewania, ponieważ w tym czasie organizm wytwarza nadmiar sebum. Łój to oleista substancja, której zadaniem jest utrzymywanie miękkości i nawilżenia włosów i skóry. W okresie dojrzewania znacznie wzrasta wydzielanie sebum, co może powodować tłustość skóry i zatykanie porów.

W okresie dojrzewania dochodzi również do wzrostu produkcji komórek pęcherzyka. Martwe komórki mieszków włosowych zmieszane z sebum mogą gromadzić się i powodować białe głowy. Ta mieszanka oleju i martwych komórek jest doskonałą pożywką dla bakterii, które spowodują obrzęk i zaczerwienienie związane z pryszczami.

Trądzik dotyka około 85% wszystkich ludzi w wieku od 12 do 24 lat. Około 25% tych osób będzie miało trądzik na plecach i / lub szyi, a także na twarzy. Trądzik będzie na tyle poważny, że około 40% tych osób będzie musiało szukać pomocy medycznej.

Trądzik występuje najczęściej na twarzy, zwłaszcza na czole, nosie i brodzie. Plecy to kolejny najczęstszy obszar dolegliwości, a następnie szyja, klatka piersiowa i ramiona.

Większość ludzi wyrosnie z problemów z trądzikiem, zanim osiągną wiek dwudziestu lat, ale niektórzy ludzie będą nadal cierpieć na trądzik, nawet jako dorośli. W niektórych przypadkach ludzie nie będą mieli problemów z trądzikiem, dopóki nie osiągną dorosłości, zdarza się to częściej u mężczyzn niż kobiet.

Trądzik może mieć poważne konsekwencje emocjonalne i psychologiczne. Ponieważ wpływa to na ich wygląd, wpływa również na ich wizerunek i samoocenę. Nastolatki są szczególnie podatne na ten atak na ich pewność siebie i mogą nawet wywołać wycofanie i depresję, a także uczucie złości i frustracji.

Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele metod leczenia trądziku. Najważniejszą rzeczą, jaką można zrobić, aby uniknąć lub złagodzić trądzik, jest utrzymanie skóry tak czystej i wolnej od oleju, jak to tylko możliwe. Mycie najczęściej występujących problemów kilka razy dziennie mydłem i wodą, szczególnie po każdej czynności powodującej pocenie się, jest zwykle wystarczające. Istnieje również wiele leków dostępnych na receptę i bez recepty, które pomagają kontrolować trądzik.

Jeśli trądzik jest wystarczająco ciężki, możesz skonsultować się z dermatologiem, który może przepisać leki na skórę, a także antybiotyki, które pomogą zwalczyć bakterie. Mogą również udzielić porad dotyczących stylu życia i zmian diety, które mogą pomóc w leczeniu tej choroby.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish