Co to jest trądzik i kto choruje na trądzik

Tytuł:
Co to jest trądzik i kto choruje na trądzik?

Liczba słów:
483

Podsumowanie:
Trądzik występuje głównie wtedy, gdy pory naszej twarzy są zatkane przez zaskórniki, zaskórniki lub grudki, takie jak cysty lub guzki. Trądzik pojawia się na twarzy, szyi, klatce piersiowej, ramionach, plecach i ramionach. Jest to bardzo częste u nastolatków, ale dorośli do czterdziestego roku życia mogą cierpieć na trądzik. Wcale nie jest niebezpieczny dla zdrowia, ale powoduje wypryski na ciele, co z kolei jest bardzo irytujące. Trądzik powoduje blizny, które często są trwałe.

Trądzik nie zależy od rasy, …

Słowa kluczowe:
trądzik, kuracje na trądzik, kuracje na trądzik, leki na trądzik, środki na trądzik, reżim na trądzik, porady dotyczące trądziku

Artykuł Ciało:
Trądzik pojawia się przede wszystkim wtedy, gdy pory naszej twarzy są zatkane przez zaskórniki, zaskórniki lub grudki, takie jak cysty lub guzki. Trądzik pojawia się na twarzy, szyi, klatce piersiowej, ramionach, plecach i ramionach. Jest to bardzo częste u nastolatków, ale dorośli do czterdziestego roku życia mogą cierpieć na trądzik. Wcale nie jest niebezpieczny dla zdrowia, ale powoduje wypryski na ciele, co z kolei jest bardzo irytujące. Trądzik powoduje blizny, które często są trwałe.

Trądzik nie zależy od rasy, pochodzenia etnicznego, koloru skóry ani płci. Prawie 100% osób w przedziale wiekowym od 12 do 17 lat cierpi na sporadyczne zaskórniki, zaskórniki lub pryszcze. Większość z tych młodych ludzi jest w stanie poradzić sobie z tym problemem za pomocą niektórych leków, które można przyjmować bez recepty. Dla niektórych problem jest poważny i wymaga profesjonalnej opieki. Około 40% nastolatków i nastolatków cierpi z powodu poważnych problemów, które wymagają pomocy lekarza.

Kiedy to się zaczyna?

Trądzik uderza w wieku od 10 do 13 lat Stan utrzymuje się przez następne pięć do dziesięciu lat. Zwykle znika we wczesnych latach dwudziestych, chociaż może trwać do późnych lat dwudziestych, trzydziestych lub nawet później. Zdarzały się przypadki, gdy ludzie zaczynają chorować na trądzik, gdy są już w wieku dorosłym.

Mężczyźni i kobiety?

Nie ma konkretnych dowodów na to, czy mężczyźni czy kobiety bardziej cierpią na trądzik. Ale młodzi mężczyźni są bardziej podatni na różne formy trądziku niż kobiety. U mężczyzn trądzik jest znacznie cięższy i trwa naprawdę dłużej niż u kobiet. Mimo to mężczyźni nie odwiedzają dermatologa tak często, jak powinni.

Młode kobiety mają zwykle trądzik, który pojawia się sporadycznie. Jest to spowodowane zmianami hormonalnymi związanymi z cyklem miesiączkowym. Trądzik może być również spowodowany użyciem kosmetyków bez zrozumienia, czy są one odpowiednie dla danego typu skóry, czy nie. Tego rodzaju trądzik może przytrafić się kobietom w wieku dojrzałym.

Gdzie one występują?

Trądzik może występować najczęściej na twarzy, ale występuje również na klatce piersiowej, plecach, ramionach, skórze głowy, szyi, ramionach i nogach.

Wpływ

Trądzik może wydawać się bardzo trywialny, ale zdziwisz się, gdy dowiesz się, że ma również wpływ ekonomiczny. Około stu milionów dolarów rocznie wydaje się na leki bez recepty, które większość nastolatków kupuje, aby pozbyć się trądziku. Kwota ta nie obejmuje pieniędzy wydanych na środki czyszczące i mydła, które zostały stworzone do zwalczania trądziku. Poza tym należy udać się do dermatologa i kupić przepisane przez niego leki. To również wymaga pieniędzy.

Dowiedziałeś się, że nie jesteś jedyną osobą, która cierpi z powodu tego problemu. Aby zachować zdrową skórę, należy przestrzegać ostrożnego schematu oczyszczania skóry.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish