Co powoduje trądzik nastolatków

Tytuł:
Co powoduje trądzik nastolatków

Liczba słów:
350

Podsumowanie:
We wczesnych latach nastoletnich chłopcy i dziewczęta są bardziej narażeni na wypryski, kiedy gruczoły łojowe w ciele zaczynają nadmiernie wytwarzać sebum (olej skórny, który może przypominać tłuszcz). Co więcej, twoje ciało nieustannie pozbywa się martwych komórek skóry – a niektórzy ludzie mają „lepkie” komórki skóry, które nie złuszczają się normalnie – po prostu pozostają przyczepione do skóry. U osób, które mają trądzik, te nadmiarowe komórki skóry mieszają się z olejem i zatykają mieszki włosowe.

Powszechne mity

Q …

Słowa kluczowe:
Leczenie trądziku, leki na trądzik, ziołowe leczenie trądziku,

Artykuł Ciało:
We wczesnych latach nastoletnich chłopcy i dziewczęta są bardziej narażeni na wypryski, gdy gruczoły łojowe w organizmie zaczynają nadmiernie wytwarzać sebum (olej skórny, który może przypominać tłuszcz). Co więcej, twoje ciało stale pozbywa się martwych komórek skóry – a niektórzy ludzie mają „lepkie” komórki skóry, które nie złuszczają się normalnie – po prostu pozostają przyczepione do skóry. U osób, które mają trądzik, te nadmiarowe komórki skóry mieszają się z olejem i zatykają mieszki włosowe.

Powszechne mity

Sporo mitów krąży wokół przyczyn trądziku. Wyjaśnijmy teraz trochę.

– Brud nie powoduje trądziku
– Zaskórnik może wyglądać jak brud zatykający jeden z twoich porów, ale to nie jest przyczyna.
– Łój i komórki skóry mieszają się ze sobą i czasami wznoszą się do otwarcia porów. Ale prawdziwa przyczyna wciąż tkwi głęboko w porach.
– Ciesz się czekoladą i frytkami. Oddając się tym ulubionym substancjom nie zwiększa się produkcja sebum w skórze.
– Niektórym z was może powiedziano, że aktywność seksualna lub masturbacja mogą powodować trądzik. Nie prawda.

Kto ma więcej trądziku?

Podczas gdy zarówno chłopcy, jak i dziewczęta mogą mieć trądzik, jest bardziej prawdopodobne, że u chłopców będzie gorzej, ponieważ ich ciała wytwarzają więcej sebum.

Co dziwne, twój układ odpornościowy również może wejść w grę – czyniąc cię bardziej wrażliwym na bakterie uwięzione w mieszkach włosowych.

Co pogarsza trądzik?

– Jeśli używasz makijażu, produktów do opalania lub produktów do włosów zawierających olejek – mogą one przyczynić się do problemu zatykania porów.
– Stres – jak składanie wniosków do szkoły, walka z ocenami, a nawet presja na randki – może pomóc w wyleczeniu trądziku.
– W okresie dziewczęcym poziom hormonów może powodować zwiększenie ilości sebum w skórze, co może pogorszyć wypryski.
– I uważaj na słońce – może nie tylko uszkodzić skórę i spowodować przedwczesne starzenie, ale może również powodować pryszcze.

Chociaż utrzymanie czystości skóry jest ważną częścią zabiegu, pamiętaj, aby być delikatnym – bez mocnego szorowania, bez zrywania i ściskania. Możesz przetrwać trądzik.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish