Co musisz wiedzieć o nadtlenku benzoilu

Tytuł:
Co musisz wiedzieć o nadtlenku benzoilu

Liczba słów:
435

Podsumowanie:
Nadtlenek benzoilu jest częstym składnikiem wielu produktów stosowanych w leczeniu trądzik. Oto kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć o nadtlenku benzoilu.

Słowa kluczowe:
trądzik, nadtlenek benzoilu, leczenie trądziku, proaktywne, proaktywne, pielęgnacja skóry

Artykuł Treść:
Jeden z najczęściej występujących składników w leczeniu trądziku lekami jest nadtlenek benzoilu. Znany jest ze swoich właściwości zwalczających trądzik. Jest to substancja chemiczna występująca w nadtlenku organicznym. Nadtlenek benzoilu jest nazywany aktywnym składnikiem produktów, ponieważ powoduje zmianę chemiczną w kontakcie ze skórą. Wytwarza związek chemiczny kwasu benzoesowego i tlenu, który złuszcza górną warstwę martwych komórek z powierzchni skóry. Ten efekt peelingu oczyszcza pory głębiej niż zwykłe użycie mydła i wody.

Nadtlenek benzoilu znajduje się w wielu różnych produktach, ponieważ jest znany ze swojej łagodności dla skóry. Innym z najczęstszych składników występujących w nadtlenku benzoilu jest kwas salicylowy. Połączenie tych dwóch aktywnych składników znajduje się w popularnych markach leków na trądzik, takich jak Oxy-10 i Clearasil. Chociaż oba zostały przetestowane pod kątem ich właściwości zwalczających trądzik, nie udowodniono, że są bardziej skuteczne w połączeniu. Kwas salicylowy może być szkodliwy dla kobiet w ciąży, powodując wady wrodzone. Zostało to udowodnione w przypadkach, gdy kwas salicylowy jest przyjmowany doustnie. Nie zostało to do końca udowodnione w przypadkach, w których kwas salicylowy jest stosowany miejscowo, ale jeśli jesteś matką, czy naprawdę chcesz ryzykować. Najlepszym pomysłem jest całkowite trzymanie się z dala od kwasu salicylowego.

Istnieje wiele skutecznych produktów, które nie zawierają kwasu salicylowego. Jednym z najpopularniejszych obecnie sprzedawanych leków na trądzik jest lt;a href=http://www.crescatsententia.orggt; Proactiv solution lt;/agt;, produkt rekomendowany przez wiele znanych osobistości, w tym Jessicę Simpson, Puff Daddy i Lindsay Lohan. Proactiv został przetestowany i okazał się skuteczny przy użyciu kombinacji składników, takich jak nadtlenek benzoilu i siarka. Zawiera również składniki przeciwzapalne, takie jak aloes, które pomagają utrzymać nawilżenie skóry. Czysta, wilgotna skóra jest jednym z najważniejszych czynników utrzymania i zapobiegania dalszemu trądzikowi.

Oczywiście są przypadki, w których nadtlenek benzoilu podrażnia i wysusza skórę. Sucha i podrażniona skóra i mieszki włosowe są najbardziej podatne na pojawienie się nowego trądziku, dlatego ważne jest, aby mieć odpowiednią dawkę nadtlenku benzoilu dostosowaną do własnych potrzeb. lt;agt; href = http //: crescatsententia.orggt; Proactive lt;/agt; ma dość niski poziom benzoilu na poziomie 2,5%, co pomaga ograniczyć podrażnienia skóry do minimum. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka produktów, takich jak NeoBenz Micro, który zawiera wyższe stężenia do 8,5%. Z powodu tak dużej dawki NeoBenz jest dostępny tylko na receptę.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish