Ciąża i leczenie trądziku

Tytuł:
Ciąża i leczenie trądziku

Liczba słów:
684

Podsumowanie:
Jeśli jesteś kobietą w ciąży, powinnaś uważać na produkty do leczenia trądziku posługiwać się. Niektóre produkty dostępne bez recepty mogą zawierać składniki, które mogą zaszkodzić nienarodzonemu dziecku i spowodować wady wrodzone.

Słowa kluczowe:
trądzik, rozwiązania na trądzik, pielęgnacja skóry, leczenie trądziku, porady kosmetyczne, Proaktywne, Proaktywne rozwiązanie, Proactiv

Artykuł Treść:
Do widziałeś kiedyś te wszystkie reklamy Clearasil lub Oxy 10, w których nastolatki bez skazy uśmiechają się szeroko i opowiadają o tym, jak ich idealna cera była wynikiem stosowania tego produktu? Nie wydaje się, aby te dostępne bez recepty i masowo dostępne rozwiązania przeciwtrądzikowe mogły stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla każdego, ale jeśli jesteś kobietą w ciąży, powinnaś być świadoma kilku rzeczy. Istnieje wiele metod leczenia trądziku, które są dostępne i bezpieczne w czasie ciąży, wiele z nich jest naturalnych i dostępnych bezpośrednio w domu. Z drugiej strony w czasie ciąży należy unikać wielu wytwarzanych produktów.

Należy najpierw zauważyć, że trądzik podczas ciąży jest dość powszechny wśród kobiet. W pierwszym trymestrze, gdy organizm przygotowuje się do zaspokojenia dwóch potrzeb, poziom hormonów wzrasta i powoduje wzrost produkcji oleju w organizmie. Rezultatem są zaostrzenia trądziku. Dobra wiadomość jest taka, że zwykle ustępuje do drugiego trymestru, gdy organizm zaczyna stabilizować się poziom hormonów.

Dwa najczęściej występujące składniki większości leków na trądzik to nadtlenek benzoilu i kwas salicylowy. Zostało przetestowane i ustalone, że nadtlenek benzoilu jest bezpieczny dla kobiet w ciąży. Jednak ustalono również, że kwas salicylowy przyjmowany doustnie, taki jak pigułka, powoduje pewne wady wrodzone i może komplikować ciążę. Kobiety muszą zachować ostrożność przy wyborze produktu do użycia, ponieważ produkt zawierający nadtlenek benzoilu często zawiera również kwas salicylowy.

A co z miejscowym stosowaniem kwasu salicylowego? Nie zostało udowodnione, że spowoduje wady wrodzone lub powikłania ciąży, ale jako kobieta w ciąży, która teraz wie, że doustny kwas salicylowy jest potencjalnie szkodliwy, czy naprawdę chcesz ryzykować? Niektóre produkty do leczenia trądziku, które lekarze zalecili kobietom w ciąży, to retinoid, doustny retinoid i Accutane. Retinoid to forma witaminy A, która może powodować wady wrodzone u nienarodzonych dzieci. Nie ma dowodów na to, że retinoid przyjmowany miejscowo jest szkodliwy, ale znowu, po co ryzykować?

Dla zdesperowanej młodej matki, która próbuje wyleczyć swoją skórę, istnieje wiele bezpiecznych i naturalnych sposobów walki z trądzikiem. Oczywiście, zanim kobiety rozpoczną nowe leczenie, powinny skonsultować się z lekarzem lub położnikiem. Niektóre produkty, które matki mogą bezpiecznie stosować miejscowo, to Echinacea, olejek lawendowy i olejek z drzewa herbacianego. Ale są też jeszcze łatwiejsze rzeczy, które można zrobić, aby kontrolować ich wybuchy. Utrzymanie skóry w czystości poprzez mycie mydłem i spłukiwanie ciepłą wodą w celu spłukania pozostałości mydła, które mogą pozostać i spowodować zatkanie lub wypryski, jest jedną z najłatwiejszych czynności, które można zrobić, aby zachować dodatkową pielęgnację. Po umyciu i spłukaniu twarzy unikaj zrywania lub pękania wyprysków, aby zapobiec powstawaniu blizn. Należy również wspomnieć, że dieta odgrywa ważną rolę w kontrolowaniu trądziku. Wysoka proporcja owoców i warzyw w diecie kobiety powinna być utrzymywana przez cały okres ciąży, aby nie tylko pomóc w oczyszczeniu trądziku, ale także dla prawidłowego wzrostu i rozwoju dziecka. Jabłka i jagody są bogate w przeciwutleniacze, dzięki czemu są bardzo dobrymi owocami do zapobiegania przyszłym epidemiom.

Dostępnych jest również wiele zabiegów „domowych”. Maska z ciepłej owsianki gotowana bez dodatkowych składników i nakładana na twarz na około 15-20 minut może zacząć oczyszczać przebarwienia już po kilku dniach. Cytryna przecięta na pół i nałożona na trądzik to kolejna możliwość. Niegotowane naturalne płatki owsiane, czosnek, oliwa z oliwek, tłuczone ziemniaki, a nawet ciepła woda z cukrem to sposoby na zwalczanie wyprysków i zapobieganie ponownemu tworzeniu się nowych.

Więc matki, jeśli przechodzisz przez te frustrujące wybuchy w czasie ciąży, miej trochę cierpliwości, staraj się być naturalny, jedz zdrową dietę opartą na niskotłuszczowej i niezawierającej konserwantów żywności i trzymaj się z dala spośród wszystkich tych produktów, które twierdzą, że zostaną usunięte w ciągu pięciu dni lub krócej.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish