Blizny potrądzikowe – leczyć je w domu tretynoiną

Tytuł:
Blizny potrądzikowe – Lecz je w domu Tretnoinem

Liczba słów:
279

Podsumowanie:
Trądzik ustępuje wiele razy bez infekcji. Ten rodzaj trądziku pozostawia nadmierną pigmentację, która z czasem zanika.

Słowa kluczowe:
trądzik, blizny, tretnoina, pielęgnacja trądziku, leczenie trądziku, peeling chemiaklowy,

Artykuł Treść:
Blizny potrądzikowe – dlaczego Formularz?

Wielokrotnie trądzik ustępuje bez infekcji. Ten rodzaj trądziku pozostawia nadmierną pigmentację, która z czasem zanika. Kiedy trądzik zostaje zainfekowany, rozprzestrzenia się głębiej i uszkadza kolagen w warstwie skórnej. Wraz ze wzrostem stanu zapalnego ginie więcej tkanek skóry, a po leczeniu trądziku pozostawia bliznę, która zwykle jest głęboką blizną. Głębokość zależy od szkód wyrządzonych przez trądzik, które zależą od stopnia nasilenia.

Opcja leczenia blizn potrądzikowych-

Jeśli blizna jest głęboka, może być konieczne wykonanie peelingu chemicznego o głębokiej lub średniej głębokości. Laser to kolejna opcja, ale skuteczna jest również dermabrazja. Twój lekarz zdecyduje, jak usunąć tak głębokie blizny, ponieważ może być również potrzebny wypełniacz do wypełnienia blizn na skórze. Jeśli blizna nie jest głęboka, możesz wykonać powierzchowny peeling z tretynoiną w domu.

Powierzchowne blizny potrądzikowe i tretynoina-

Tretynoina złuszcza górną warstwę skóry. Po wielokrotnym stosowaniu, Twoja powierzchowna blizna stanie się mniej widoczna. Masz możliwość skorzystania z produktu OTC lub produktu na receptę. W tej sprawie należy skonsultować się z lekarzem. Oprócz leczenia łagodnych blizn, tretynoina usuwa również martwe komórki naskórka oraz powierzchowne zmarszczki i plamy.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish