Blizny potrądzikowe – koszmar dla wielu

Tytuł:
Blizny potrądzikowe – koszmar dla wielu

Liczba słów:
365

Podsumowanie:
Trądzik to bardzo częste schorzenie skóry, które stało się problemem dla wszystkich grup wiekowych . Nastolatki mogą być ciężkie, a czasami nawet po minięciu tych młodzieńczych trądzik może nie pozostawić cię w spokoju. Po przejściu przez tę fazę testowania trądziku musisz usunąć kolejny kamień milowy z blizn pozostawionych po trądziku. Trądzik może Cię opuścić w pewnym momencie, ale blizny stają się bardzo widoczne, a Twoja twarz jest najbardziej dotknięta.

Istnieją różne rodzaje trądziku …

Słowa kluczowe:
Domowe sposoby na blizny potrądzikowe, głębokie i płytkie

Artykuł Ciało:
Trądzik jest bardzo powszechną chorobą skóry, która stała się problemem dla wszystkich grup wiekowych. Nastolatki mogą być ciężkie, a czasami nawet po minięciu tych młodzieńczych trądzik może nie pozostawić cię w spokoju. Po przejściu przez tę fazę testowania trądziku musisz usunąć kolejny kamień milowy z blizn pozostawionych po trądziku. Trądzik może Cię opuścić w pewnym momencie, ale blizny stają się bardzo widoczne, a Twoja twarz jest najbardziej dotknięta.

Istnieją różne rodzaje blizn potrądzikowych, które powodują poważne uszkodzenia skóry

Blizny po policzkach są widoczne głównie na policzkach i są przeważnie małe i mogą być płytkie lub głębokie. Czasami mogą być twarde lub miękkie w dotyku. Na miękkie blizny można pracować poprzez rozciąganie, tego samego nie można zrobić z twardymi bliznami po lodach.

Zagłębione zwłóknieniowe blizny w porównaniu do blizn po lodach są bardzo duże, mają ostre krawędzie i strome boki. Metamorfoza blizn po lodach prowadzi z upływem czasu do zanikania blizn zwłóknieniowych.

Miękkie blizny, jak sugeruje nazwa, są miękkie w dotyku i niczym góra wybucha ze skóry. Są małe, okrągłe i mają bardzo liniowy kształt.

Zanikowe plamki są małe, ale kiedy zdarzają się na powierzchni twarzy, stają się bardzo duże. Po pewnym czasie mogą zmienić kolor na niebieski i wyschnąć, aby być mniej rzucającym się w oczy.

Zanik pęcherzykowy plamki zwykle obserwowany jest na klatce piersiowej lub plecach osoby. Wyglądają podobnie do zaskórników, które można zobaczyć lekko uniesione nad powierzchnią.

Domowe kuracje usuwające blizny są

* Stosowanie pasty z drzewa sandałowego na bliznach może pomóc w usunięciu blizn
* Pasta z drzewa sandałowego zmieszana z pastą z czarnego grama również pomaga
* Wcieranie kostek lodu pomaga napiąć skórę i nadać jej młody wygląd
* Pasta sandałowa zmieszana z wodą różaną trzymana przez noc na blizny pomaga również, jeśli nie wysusza skóry
* Pory trądzikowe można napiąć stosując sok z ogórka
* wcieranie pokrojonego pomidora w skórę pomaga w zamknięciu otwartych porów i chroni przed tłustą skórą
* Inne zabiegi mogą obejmować operację skóry, przeszczep skóry i leczenie laserem*

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish