Blizny potrądzikowe – jakie są moje możliwości leczenia

Tytuł:
Blizny potrądzikowe – jakie mam możliwości leczenia?

Liczba słów:
331

Podsumowanie:
Blizny są niefortunną konsekwencją dla wielu osób cierpiących na trądzik. Na szczęście są dostępne opcje leczenia.

Słowa kluczowe:
blizny potrądzikowe, blizny potrądzikowe, trądzik dorosłych

Treść artykułu:
Blizny potrądzikowe mogą mieć poważny wpływ na samoocenę i stan emocjonalny. Na szczęście w ostatnich latach nastąpił znaczący postęp w leczeniu blizn po trądziku. Ważne jest, aby pamiętać, że nic nie wyleczy całkowicie większości blizn.

Terapia laserowa – stosowanie laserów do leczenia blizn jest nową technologią, ale jest jedną z najbardziej obiecujących metod leczenia poważnych blizn. Lasery usuwają blizny i stymulują wzrost nowej skóry w jej miejscu. Po zabiegu skóra będzie zaróżowiona i opuchnięta przez około tydzień. W tym czasie bandaże należy nosić na skórze, aby zapobiec infekcji. Skóra wraca do normy po miesiącach, ale większość ludzi będzie widzieć mniej widoczne blizny i gładszą skórę. Laserowe leczenie blizn może być jednak dość kosztowne.

Terapia chirurgiczna (dermabrazja) – Ta forma leczenia blizn wykorzystuje zmotoryzowany zadzior, który zwykle zawiera cząsteczki diamentu. Diamenty są bardzo silnymi materiałami ściernymi w postaci proszku. Po zakończeniu procedury powstanie strup. Gdy rana się zagoi, pojawi się gładka różowa warstwa nowej skóry. Często konieczne są wielokrotne zabiegi, a każdy z nich może kosztować 1500 USD.

Kremy i żele – Istnieje wiele miejscowych metod leczenia, które twierdzą, że zmniejszają widoczność blizn. Niektóre zawierają witaminę E i inne składniki odżywcze. Mederma to popularna marka. Wiele osób zgłasza, że może poprawić blizny w ciągu zaledwie 8 tygodni w przypadku nowych blizn lub 6 miesięcy w przypadku starszych blizn. Rezultaty stosowania takich maści do stosowania miejscowego będą się różnić w zależności od osoby.

Wstrzyknięcie kolagenu – jest to tymczasowe rozwiązanie polegające na wstrzyknięciu tkanki tłuszczowej lub kolagenu pacjenta w miejsce blizny. Działa to dobrze dla niektórych osób z głębokimi bliznami. Wstrzyknięty materiał służy do podniesienia skóry i zmniejszenia widoczności wżerów i zmarszczek od blizny. Jednak tę procedurę należy powtarzać co 6 miesięcy i może być kosztowna.

Przeczytaj więcej na lt;a href=’http://www.adult-acne.org’gt; www.adult-acne.org lt;/agt;.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish