Blizny potrądzikowe i peeling chemiczny

Tytuł:
Blizny potrądzikowe i peeling chemiczny

Liczba słów:
306

Podsumowanie:
Blizny potrądzikowe można łatwo usunąć peelingiem chemicznym. metoda ta jest stosowana od lat nie tylko do usuwania blizn potrądzikowych, ale także innych wyprysków i przebarwień skóry.

Słowa kluczowe:

Treść artykułu:
Blizny potrądzikowe można łatwo usunąć peelingiem chemicznym. metoda ta jest stosowana od lat nie tylko do usuwania blizn potrądzikowych, ale także innych wyprysków i przebarwień skóry. Z peelingiem chemicznym lekarze usuwają warstwy skóry za pomocą chemikaliów. Wraz z tworzeniem się nowej skóry znikają wcześniejsze wypryski. Zobaczmy, jak leczy się blizny potrądzikowe peelingiem chemicznym.

Blizny potrądzikowe- Keloidy

Keloidów nie można z reguły usunąć peelingiem. U niektórych osób tworzą się blizny typu keloidowego. Keloidy to narośle skórne, które są pełne kolagenu i wyglądają bardzo nieestetycznie. Ilekroć osoba tworząca bliznowce odniesie jakiekolwiek obrażenia, blizny tworzą bliznowce. Żaden lekarz na ogół nie próbuje usunąć bliznowców, ponieważ gojenie się blizn może powodować ich więcej.

Blizny potrądzikowe typu szpikulec do lodu i spodek-

Inne blizny potrądzikowe są zwykle typu szpikulca i spodka. Te blizny można łatwo wyleczyć peelingiem chemicznym. Twój lekarz oceni głębokość blizny i spróbuje usunąć skórę do tego poziomu. Gdy utworzy się nowa skóra, pozostanie niewielkie blizny. W przypadku peelingu chemicznego lekarze nakładają substancję chemiczną na miejsce, które czasami w kontrolowany sposób złuszcza skórę. Zaczerwienienie i obrzęk mogą powodować głębokie złuszczanie. Skóra goi się w ciągu około dziesięciu dni i tworzy nowe formy skórne. Jeśli masz blizny potrądzikowe, zapytaj lekarza o możliwość ich usunięcia peelingiem chemicznym.

Ten artykuł ma jedynie charakter informacyjny. Ten artykuł nie jest poradą medyczną i nie zastępuje profesjonalnej porady medycznej. W przypadku problemów zdrowotnych należy skonsultować się z lekarzem. Prosimy o przestrzeganie wszelkich wskazówek podanych w tym artykule tylko po konsultacji z lekarzem. Autor nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek wyniki lub szkody wynikające z informacji uzyskanych z tego artykułu.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish