Bakterie – jak rozwija się trądzik

Tytuł:
Bakterie – jak rozwija się trądzik

Liczba słów:
717

Podsumowanie:
Wiele osób uważa, że wie, co powoduje trądzik, zapalenie porów skóry, które powoduje w problemach takich jak zaskórniki, zaskórniki czy pryszcze, głównie u nastolatków. Istnieje jednak wiele błędnych przekonań na temat trądziku. Oficjalnie trądzik pospolity jest znany jako trądzik pospolity. Wyjaśniając to, odpowiedź staje się nieco skomplikowana.

Słowa kluczowe:
trądzik

Treść artykułu:
Wiele osób uważa, że wie, co powoduje trądzik, zapalenie porów skóry, które powoduje takie problemy, jak zaskórniki, zaskórniki lub pryszcze, głównie u nastolatków. Istnieje jednak wiele błędnych przekonań na temat trądziku. Oficjalnie trądzik pospolity jest znany jako trądzik pospolity. Wyjaśniając to, odpowiedź staje się nieco skomplikowana.

Trądzik jest stanem zapalnym skóry i ma wiele przyczyn, a jedną z nich są bakterie w porach skóry. Organizm na wiele sposobów staje się uczulony na tego typu bakterie. To przyciąga, gdy komórki krwi zwalczają alergię, a pory zostają zablokowane. Wydzieliny oleju będą się gromadzić i stanowić pożywkę dla jeszcze większej liczby bakterii. Wtedy pojawią się pryszcze. Te czerwone guzy przypominają małe czyraki, które wypełniają się paskudną ropą spowodowaną przez organizm walczący z infekcją bakterią.

Prawdopodobnie nie ma idealnego lekarstwa na trądzik poza wyrastaniem z niego, ale jest wiele rzeczy, które można zrobić, aby zmniejszyć fizyczne skutki.

Po pierwsze, pamiętaj, że przez wiele lat ludzie uważali, że trądzik jest spowodowany złą higieną i spożywaniem pewnych pokarmów. Za trądzik szczególnie obwiniano smażone potrawy i czekoladę, prawdopodobnie dlatego, że nastolatki często jedzą smażone potrawy i czekoladę, ale to mogło być przyczyną obwiniania posłańca za wiadomość. Nie ma naukowych dowodów łączących dietę z trądzikiem.

Ponadto, chociaż higiena osobista jest ważna i dobra, nadmierne mycie może uszkodzić skórę, a nawet pogorszyć trądzik. Ale dobra higiena i dobra dieta nie mogą zaszkodzić, a mogą po prostu trochę pomóc. Używaj również makijażu, który nie zatyka porów, ale może przynajmniej pomóc ciału w zapobieganiu pogorszeniu trądziku.

Leczenie, które zabija bakterie wywołujące trądzik, obejmowało stosowanie doustnych antybiotyków, takich jak tetracyklina, doksycyklina i minocyklina. Pomocne mogą być również miejscowe antybiotyki lub środki bakteriobójcze, takie jak nadtlenek benzoilu lub erytromycyna. Bakterie znane również jako „P. acnes, jednak ostatecznie uodporni się na antybiotyki. Jednak nadtlenek benzoilu, utleniacz, nie wydaje się wywoływać odporności bakterii. Chociaż trądzik powróci, jest to krótkotrwałe i tymczasowe wyleczenie i jest stosowane miejscowo.

Złuszczanie skóry również może pomóc. Tę metodę można wykonać za pomocą szmatki lub szorowania w płynie lub przy użyciu określonych środków chemicznych. Chemiczne substancje złuszczające obejmują kwas salicylowy i kwas glikolowy. Oba te środki powodują złuszczanie się wierzchniej warstwy skóry, co w połączeniu z olejkiem zapobiega tworzeniu się martwego naskórka, który zatyka pory. To z kolei tworzy pożywkę dla bakterii.

Kolejnym lekarstwem bez recepty jest kwas salicylowy, który zmiękcza skórę i usuwa martwe komórki naskórka, co z kolei odblokowuje pory. Wiele produktów do mycia twarzy zawiera ten składnik. Również siarka zawarta w wielu produktach dostępnych bez recepty działa dobrze na wiele osób. Kolejnym produktem jest kwas glikolowy, który występuje w produktach przeciwstarzeniowych oraz lekach przeciwtrądzikowych.

Istnieje również wiele naturalnych środków, które mogą zwalczać trądzik i wywołujące go bakterie. Popularność zyskuje olejek z drzewa herbacianego. Zabija bakterie, a także zmniejsza zaczerwienienia i stany zapalne. Działa podobnie jak nadtlenek benzoilu, ale powoduje mniej podrażnień skóry i jest przenoszony na historie ze zdrową żywnością.

Akupunktura jest stosowana przez niektórych i uważa się, że łagodzi zaburzenia równowagi hormonalnej w organizmie. Osoby stosujące akupunkturę zazwyczaj sugerują również zmianę stylu życia i zmianę diety, w tym ograniczenie produktów mlecznych.

Światłoterapia to kolejny naturalny środek do walki z bakteriami, które mają wielu zwolenników. Wiele osób uważa, że bakterie powodujące trądzik są niewrażliwe na światło o długości fali niebieskiej widma światła. Światłoterapia oznacza świecenie pacjentowi niebieskim światłem przez piętnaście minut, dwa razy w tygodniu, zwykle przez cztery tygodnie. To leczenie może wiązać się z wydatkami, wynoszącymi około 150 USD na zabieg. Nie wszyscy pacjenci osiągnęli dobre wyniki, ale niektórzy tak. Ponieważ światło o tej długości fali nie jest szkodliwe dla skóry, nie ma żadnych skutków ubocznych ani następstw.

Walka z bakteriami wywołującymi trądzik jest głównym problemem wielu lekarzy iz pewnością z czasem znajdą więcej lepszych sposobów, aby to zrobić. W międzyczasie wymienione tutaj zabiegi mogą pomóc wielu osobom.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish