Alternatywne metody leczenia trądziku Krótki przewodnik dla rodziców, nastolatków i reszty nas.

Tytuł:
Alternatywne metody leczenia trądziku – krótki przewodnik dla rodziców, nastolatków i reszty z nas.

Liczba słów:
469

Podsumowanie:
Codziennie wielu cierpiących na trądzik zwraca się ku alternatywnym metodom leczenia trądziku. Dwie główne przyczyny rosnącej popularności takich zabiegów to; osób poszukujących leków o mniej szkodliwych skutkach ubocznych niż tradycyjne metody leczenia trądziku. Po drugie, są to ludzie, którym nie udało się skorzystać z różnych opcji dostępnych bez recepty i na receptę. Generalnie alternatywne metody leczenia nie są regulowane przez FDA i dlatego nie otrzymasz zbyt wielu wskazówek od lekarza …

Słowa kluczowe:
Trądzik, leczenie trądziku, pryszcze, pryszcze, trądzik dorosłych, nastolatki Trądzik, leczenie trądziku, blizny potrądzikowe

Artykuł Treść:
Codziennie wielu cierpiących na trądzik zwraca się ku alternatywnym metodom leczenia trądziku. Dwie główne przyczyny rosnącej popularności takich zabiegów to; osób poszukujących leków o mniej szkodliwych skutkach ubocznych niż tradycyjne metody leczenia trądziku. Po drugie, są to ludzie, którym nie udało się skorzystać z różnych opcji dostępnych bez recepty i na receptę. Generalnie alternatywne metody leczenia nie są regulowane przez FDA i dlatego lekarze nie otrzymają zbyt wielu wskazówek dotyczących ich stosowania. Głównym źródłem informacji o takich opcjach jest słowo miesiąca i środowisko medycyny alternatywnej.

W przypadku nastoletnich dziewcząt i kobiet zioła, które równoważą poziom hormonów, takie jak czysta jagoda, czarny cohosh, dong quai, wiesiołek, dziki ignam i czerwona koniczyna, są dość powszechnie stosowane. Zielarze uważają, że te zioła równoważą żeński hormon płciowy – estrogen i równoważą hormon androgenowy. Ponieważ uważa się, że androgen powoduje nadmierną produkcję łoju, co może powodować zatykanie mieszków włosowych i powstawanie trądziku, trądzikowi można zapobiec lub go zmniejszyć.

Zioła, o których uważa się, że pomagają zmniejszyć stan zapalny i infekcje, mogą być stosowane zarówno u mężczyzn, jak iu kobiet cierpiących na trądzik. Uważa się, że jeżówka, lukrecja, korzeń mniszka lekarskiego i łopian mają właściwości, które pomagają w powyższym, zabijając bakterie. Zioła, szałwia i czerwona piwonia, są również czasami używane, aby pomóc cierpiącym na trądzik poprawić zdolność gojenia się skóry.

Witamina B5, znana również jako kwas pantotenowy, jest powszechnie stosowaną witaminą w leczeniu trądziku. Stało się szeroko popularne po tym, jak dr Leung, ekspert od trądziku z Hongkongu, opublikował artykuł na temat jego skuteczności. Jego artykuł opierał się na teorii, że osoby cierpiące na trądzik mają niedobór witaminy B. Rezultatem jest nadmierna produkcja łoju, który jest główną przyczyną zatkania mieszków włosowych prowadzących do trądziku. Dr Leung przetestował również swoją teorię w badaniu klinicznym, w którym 100 osób cierpiących na trądzik otrzymywało 10 g B5 dziennie, po sześciu miesiącach grupa testowa dr Leunga miała dziewięćdziesiąt procent skuteczności.

Miejscowe terapie, takie jak olejek z drzewa herbacianego i wodorosty, o których uważa się, że mają silne właściwości przeciwbakteryjne, są również powszechnie uważane za skuteczne w stanach zapalnych trądziku. Olejek z drzewa herbacianego pochodzi z drzewa ti w Australii, a wodorosty z oceanów.

Powszechnie uważa się, że kontrolowanie stresu zmniejsza nasilenie trądziku. Więc wszystko, co możesz zrobić, aby złagodzić stres, pomoże. Wiele osób cierpiących na trądzik zwraca się do ćwiczeń w celu odprężenia, a joga jest bardzo popularna. Aromaterapia może być również stosowana w łagodzeniu stresu, razem z akupunkturą i medytacją.

Chociaż głównym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na alternatywne metody leczenia trądziku, jest zmniejszenie szkodliwych skutków ubocznych tradycyjnych leków, w rzeczywistości może być odwrotnie. Przed wypróbowaniem jakichkolwiek alternatywnych metod leczenia należy zachować ostrożność. Mogą mieć niekorzystne skutki uboczne, które nie są powszechnie znane ze względu na brak przepisów dotyczących większości alternatywnych metod leczenia.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish