Acne Vulgaris – Cała prawda

Tytuł:
Acne Vulgaris – The Whole Truth

Liczba słów:
531

Podsumowanie:
Efekty trądziku pospolitego mogą być długotrwałe, jeśli nie są leczone. Jeśli stan jest ciężki, istnieje szansa na powstanie trwałych blizn. Większość nastolatków ma problemy z radzeniem sobie z tym, jak się czują, gdy mają wybuchy.

Słowa kluczowe:
trądzik pospolity, stany zapalne, leki bez recepty, antybiotyki, dermatolog, blizny potrądzikowe, zatkane pory

Artykuł Treść:
Trądzik vulgaris jest powszechnie nazywany po prostu trądzikiem. Od początku wieku młodzieńczego prawie każdy będzie cierpieć na jakąś formę trądziku. Jest to stan zapalny skóry, który powoduje podrażnienia skóry, najczęściej na twarzy. Może to prowadzić do obniżenia poczucia własnej wartości, zażenowania i depresji, dlatego ważne jest, aby leczyć i dbać o skórę.

Przyczyną trądziku pospolitego może być wiele różnych czynników. Stres, hormony i martwy naskórek blokujący pory i tłuszcz to jedne z najczęstszych przyczyn trądziku. Jest to również cecha dziedziczna, którą możesz otrzymać od swoich rodziców.

Stres zmienia poziom hormonów i substancji neuroaktywnych wywołujących trądzik. Sposobem na leczenie tego typu wypadków jest odprężenie się i odstresowanie umysłu poprzez ćwiczenia lub pisanie. Znajdź coś, co lubisz robić i ćwicz, gdy czujesz się szczególnie zestresowany z powodu czegoś

Zmiany hormonalne, które pojawiają się w wieku nastoletnim, mogą wywołać zaostrzenie trądziku pospolitego. Ta produkcja hormonów jest określana jako androgeny. Stymulują gruczoły łojowe do nadmiernej produkcji i przyczyniają się do powstawania wyprysków.

Powszechnym błędem jest przekonanie, że każdy trądzik jest wynikiem bycia nieczystym. Gdyby to była prawda, większość ludzi nigdy nie musiałaby borykać się z trądzikiem. Połączenie naturalnego oleju skóry z normalnymi bakteriami i martwymi komórkami skóry powoduje wypychanie martwego naskórka na powierzchnię. Im większa ilość wytwarzanego oleju, tym większa szansa, że zatyka pory. Zatkane pory to miejsce, w którym odżywiają się bakterie, powodując stan zapalny, który powoduje pryszcze. Mycie twarzy nie może wyleczyć stanu, który rozwija się głównie pod skórą.

Efekty trądziku pospolitego mogą być długotrwałe, jeśli nie są leczone. Jeśli stan jest ciężki, istnieje szansa na powstanie trwałych blizn. Większość nastolatków ma problemy z radzeniem sobie z tym, jak się czują, gdy mają wybuchy. Za wszelką cenę unika się sytuacji towarzyskich, aby uniknąć wstydu związanego z wadliwym wyglądem. Niektórzy ludzie nawet opuszczają szkołę z powodu pojawienia się trądziku pospolitego. Ciężka depresja może również wynikać z niezadowolenia z wyglądu ich skóry. Poczucie własnej wartości i samoocena wydają się całkowicie zanikać, chyba że ich skóra jest absolutnie nieskazitelna. Nie ma gwarantowanego lekarstwa na te uczucia, jednak skuteczne leczenie trądziku może wyeliminować jego przyczynę.

Leczenie trądziku pospolitego jest tak proste, jak znalezienie najlepszego leku dla Ciebie. Ciężki trądzik jest zwykle leczony przez dermatologa, który przepisze lek dostosowany do twoich potrzeb. Jeśli trądzik jest mniej dotkliwy lub sporadyczny, najlepsze może być rozwiązanie dostępne bez recepty. Istnieje wiele czynników, które przyczyniają się do powstawania wyprysków, dlatego przy wyborze odpowiedniego leku należy wziąć pod uwagę specyfikę swojej skóry. Jeśli zauważysz, że Twoja skóra jest szczególnie tłusta, upewnij się, że używasz czegoś, co będzie celować w olej. W przypadku niektórych dostępnych metod leczenia zaskórniki i zaskórniki są również miejscem docelowym. Aby uzyskać najlepszy wynik, eksperymentuj, znajdując to, co jest najlepsze dla tego, czego potrzebujesz.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish