Acne Laser to dobra terapia na trądzik bez skutków ubocznych

Tytuł:
Trądzik: Laser, dobra terapia trądziku bez skutków ubocznych

Liczba słów:
265

Podsumowanie:
Laser wydaje się być dobrą terapią na trądzik bez skutków ubocznych. Lasery i systemy oparte na świetle stały się w ciągu ostatnich dziesięciu lat jedną z bardziej powszechnych metod leczenia wielu różnych chorób skóry, w tym trądziku pospolitego.

Słowa kluczowe:
porady dotyczące leczenia trądziku

Artykuł Treść:
Laser wydaje się być dobrą terapią trądziku bez skutków ubocznych. Lasery i systemy oparte na świetle stały się w ciągu ostatnich dziesięciu lat jedną z bardziej powszechnych metod leczenia wielu różnych chorób skóry, w tym trądziku pospolitego.

Wielu pacjentów nie reaguje odpowiednio lub doświadcza skutków ubocznych przy różnych doustnych i miejscowych metodach leczenia trądziku. Stąd rosnące zapotrzebowanie pacjentów, którzy cierpieli na trądzik, na nowatorską terapię szybszą, bezpieczniejszą i bez skutków ubocznych.

Klinika Dermatologii i Laserów z Tel Aviv Msq w Cezarei w Izraelu zbadała tę sytuację w celu zajęcia się rolą terapii światłem w arsenale leczenia trądziku pospolitego, omówienia aspektów fotobiologii i optyki biomedycznej, przegląd bieżących technologii urządzeń laserowych / świetlnych, przegląd doświadczeń klinicznych i wyników oraz nakreślenie wytycznych klinicznych i rozważań dotyczących leczenia, zgodnie z ich doniesieniami.

Po serii badań klinicznych, wyniki pokazują, że 85 procent pacjentów wykazuje istotne ilościowe zmniejszenie co najmniej 50 procent zmian po czterech dwutygodniowych zabiegach. Około 20% przypadków wskazuje, że zwalczanie trądziku może sięgać 90%. Trzy miesiące po ostatnim zabiegu klirens wynosi około 70 procent do 80 procent. Tymczasem odsetek osób nieodpowiadających wynosi od 15 do 20 procent.

Według naukowców terapie laserowe i oparte na świetle są bezpieczną i skuteczną metodą leczenia łagodnego do umiarkowanego trądziku pospolitego. W porównaniu z efektami doustnych antybiotyków, złagodzenie trądziku poprzez terapię światłem zapewnia szybsze ustąpienie i mniej skutków ubocznych oraz prowadzi do satysfakcji pacjenta.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish