Acne and Adult Acne Rosacea, co jest ze mną nie tak

Tytuł:
Trądzik i trądzik dorosłych (trądzik różowaty), co jest ze mną nie tak?

Liczba słów:
554

Podsumowanie:
Kiedy mój przyjaciel Sid był mały, dostawał pryszcze. Jego bracia również dostawali pryszcze, ale mieli szczęście, ponieważ ich trądzik szybko znikał. Miał pecha, bo prawie co drugi dzień dostawał nowy. Wszyscy mu mówili, że w wieku 25 lat odejdą i tak się stało, ale niestety nabawił się trądziku różowatego, czyli trądziku dorosłego.

Słowa kluczowe:
Trądzik różowaty, trądzik różowaty, trądzik, pielęgnacja skóry, trądzik dorosłych

Treść artykułu:
Kiedy mój przyjaciel Sid był mały, zwykł dostać pryszcze. Jego bracia również dostawali pryszcze, ale mieli szczęście, ponieważ ich trądzik szybko znikał. Miał pecha, bo prawie co drugi dzień dostawał nowy. Wszyscy mu mówili, że w wieku 25 lat odejdą i tak się stało, ale niestety nabawił się trądziku różowatego, czyli trądziku dorosłego.

Przez cały czas miał nieregularne zaczerwienienia i nagłe zaczerwienienia, czasami miał pryszcz lub dwa, ale jego skóra pozostawała tłusta przez cały czas. Zwykł myć twarz co kilka godzin mydłem leczniczym, ale jego twarz bardzo szybko stawała się tłusta.

Problem polegał na tym, że on nawet nie zdawał sobie sprawy, że ma trądzik różowaty przez pierwsze kilka lat, dopóki jego specjalista od skóry nie zdiagnozował u niego trądziku różowatego. Stał się skrępowany i unikał zgromadzeń. Próbował wielu różnych terapii i antybiotyków, Retin-A, jak to nazywasz, próbował, w tym ziołowych. Użył nawet mąki gramowej i skórki pomarańczowej, które przygotowała mu babcia i do których zmusiła, ale nic mu nie pomogło.

Najpierw miałam trądzik, a teraz trądzik dorosłych, jaki jest problem ze mną? Pytanie, które zadawał sobie i wszystkim innym niemal codziennie, na które nadal nie znamy odpowiedzi.

Próbował różnych kremów i ponownie zmienił specjalistę od skóry i
ponownie, aby znaleźć ten właściwy. Ale niestety nic i nikt nie mógł mu pomóc. Dzieje się tak, ponieważ przyczyna trądziku różowatego jest nadal nieznana. Nawet dla niektórych lekarzy wciąż pozostaje tajemnicą, które leczenie trądziku różowatego jest w rzeczywistości odpowiednie dla kogoś, kto ma trądzik różowaty. To nie jest tak, że leczenie trądziku różowatego nie działa, niektóre terapie działają dobrze, ale który z nich jest właściwy, to pytanie za milion dolarów.

Aż pewnego dnia, kiedy coraz większa krytyka jego mamy stała się nie do zniesienia, przestał używać mydła, pić więcej wody i zaczął myć twarz tylko ciepłą wodą. Jak sam mówi, pierwsze 3 tygodnie były dla niego straszne. Nie mógł wyjść, nie mógł stawić czoła nikomu. Myślę, że to tylko jego wyobraźnia, że wyglądał okropnie, ale potem jego twarz przyjęła wodę, a oleista twarz zaczęła zanikać. Minęły około 2 miesiące, zanim jego twarz zaczęła pozostawać sucha i pozbył się tłustości.

Płukanie nadal było dla niego dużym problemem. Chociaż obiecał sobie, że nie zastosuje żadnego nowego leczenia, ale nagły zaostrzenie i tak sprawił, że zaczął rozglądać się za lekami. Potem odkrył olej jojoba, który był dla niego punktem zwrotnym i prawdziwym ratunkiem dla życia, tak mówi o olejku. Minął około tygodnia, zanim jego twarz rzeczywiście zaakceptowała olej. Najlepsze było to, że aplikacja olejku jojoba była prosta, wystarczy ciepłej wody kropla czystego olejku jojoba codziennie rano i wieczorem, a zaczerwienienie twarzy zaczęło ustępować. Obecnie nie ma nagłych zaostrzeń.

Mam nadzieję, że niektórzy ludzie, którzy cierpią na trądzik różowaty, zwiększą spożycie wody i używają olejku jojoba zamiast eksperymentować z nowymi mydłami i kremami leczniczymi, wtedy mogą pomóc im z problemem trądziku różowatego.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish