7 sposobów na pokonanie trądziku

Tytuł:
7 sposobów na przezwyciężenie trądziku

Liczba słów:
683

Podsumowanie:
Raporty pokazują, że ponad 90 procent wszystkich nastolatków i prawie 25 procent wszystkich dorosłych cierpią na trądzik w pewnym momencie. Trądzik dotyka mężczyzn i kobiety na całym świecie, niezależnie od narodowości.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Najskuteczniejsze metody walki trądzik to połączenie profilaktyki i lepszej pielęgnacji skóry.

Oto kilka sposobów zapobiegania i leczenia trądziku:
1. Ćwiczenia

Regularne ćwiczenia mogą pomóc w walce z trądzikiem, zwalczając negatywny poziom stresu, który może wynikać z negatywnej samooceny i depresji. Ale unikaj noszenia ciasnych strojów do ćwiczeń z lycry i nylonu. Te syntetyczne tkaniny, które mają tendencję do zatrzymywania wilgoci i ciepła ciała, tworząc idealne środowisko dla rozwoju bakterii. Trzymaj się luźnej odzieży wykonanej z bawełny lub naturalnych mieszanek i utrzymuj swój sprzęt sportowy w czystości.
2. Bezpieczne kosmetyki

Aby uniknąć zatykania porów i podrażnień skóry, które mogą przyczyniać się do trądziku, używaj produktów oznaczonych jako „niekomedogenne” lub „bezolejowe”. Wybierz „hipoalergiczne” perfumy i kosmetyki, aby uniknąć reakcji alergicznych i podrażnień skóry. Pochodne smoły węglowej, karmin i ciężka śmietanka w rumieńcach mogą powodować reakcje.

Błyszczące kolory twarzy mogą zawierać złuszczający się minerał zwany miką, który może powodować podrażnienia skóry i zatykać pory. Użyj błyszczyka o matowym wykończeniu, aby mniej zatykać pory. Im większy połysk, tym więcej zawartości komedogennej i tym bardziej Twoje pory mogą się zatykać.
3. Zdrowa dieta

Badania pokazują, że dieta nie odgrywa roli ani w przyczynie, ani w leczeniu trądziku. Jednak to, co najlepsze dla Twojego ciała, jest najlepsze dla Twojej skóry. Dlatego upewnij się, że masz wystarczającą ilość witamin, minerałów i suplementów, które są znane i zalecane, aby zapobiegać i pomagać w zwalczaniu wyprysków trądzikowych. Należą do nich

* Witamina A lub retinol (duże dawki są toksyczne)
* Kompleks witaminy B
* Witamina C
* Witamina E
* L-karnityna
* Cynk

Dobra jakość multiwitaminy markowej prawdopodobnie będzie zawierała zalecane witaminy i minerały, które są potrzebne do zapobiegania trądzikowi. Picie dużej ilości płynów w ciągu dnia i dokonywanie dobrych, zdrowych wyborów żywieniowych.
3. Leczenie hormonalne

Hormony (lub ich brak) w późniejszych latach – szczególnie u kobiet – mogą odgrywać rolę w nawrotach trądziku i zapobieganiu. Jedno z ostatnich badań wykazało, że około 50 procent kobiet ma problemy z trądzikiem, określanym jako trądzik hormonalny, w tygodniu poprzedzającym miesiączkę.

Opcje leczenia obejmują miejscowe retinoidy, doustne antybiotyki i nadtlenek benzoilu dla nastolatków. W przypadku dorosłych doustne środki antykoncepcyjne lub hormonalne tabletki antykoncepcyjne i hormonalna terapia zastępcza (HTZ) mogą być pomocne dla kobiet w połączeniu z leczeniem ogólnoustrojowym lub miejscowym, produktami na receptę lub dostępnymi bez recepty i lekami.
4. Schemat zdrowej skóry

Unikaj szorstkiego szorowania lub nadmiernego mycia, ponieważ może to spowodować podrażnienie skóry lub nadmierną produkcję oleju, aby zastąpić to, co zostało zmyte, zatykając pory. Używaj produktów z delikatnymi składnikami złuszczającymi i pomijaj produkty zawierające alkohol.
5. Produkty na trądzik

Niektóre z bardziej popularnych produktów na rynku, które mogą zapobiegać trądzikowi, to:

* Nadtlenek benzoilu
* Roztwór Proactiv®
* Kwas salicylowy
* Retinoidy
* Antybiotyki
* Doustne środki antykoncepcyjne
* Anty-androgeny
* Izotretynoina (akutan)

6. Golenie

Golenie jest w rzeczywistości doskonałym sposobem na złuszczanie lub usuwanie martwego naskórka, aby pomóc w zapobieganiu i rozprzestrzenianiu się trądziku zamiast pozostawiania pozostałości do zatykania porów. A w przypadku niektórych lekkich trądzików, które są już w trakcie golenia, golenie może pomóc pozbyć się zaskórników i zaskórników z twarzy. Nie gol obszarów, które są obolałe lub zakażone. Użyj kremu do golenia dla skóry wrażliwej.

Golić ostrym ostrzem. Używaj delikatnych ruchów zamiast dużego nacisku i idź z prądem lub „ziarnem”. Ostrze jednosieczne jest lepsze niż maszynka z dwoma ostrzami. Elektryczne maszynki do golenia mogą nie golić się tak blisko skóry, ale pomagają lepiej zapobiegać trądzikowi oraz innym wypryskom i nawrotom skórnym.
7. Stres

Stres obejmuje stresory zewnętrzne i wewnętrzne. Zewnętrzne czynniki stresogenne to takie, które osłabiają zdolność skóry do gojenia, takie jak tłusty makijaż i nadmierne słońce. Stresory wewnętrzne, takie jak niepokój, strach, niska samoocena, depresja i wiele innych zinternalizowanych emocji, mogą wywoływać reakcje chemiczne w organizmie, które mogą powodować zaostrzenia trądziku i inne podrażnienia skóry.

Aby zwalczyć wewnętrzne czynniki stresogenne i zapobiec problemom z trądzikiem, dużo odpoczywaj i śpij. Staraj się utrzymywać regularne godziny. Prowadź listę kontrolną „Rzeczy, które Cię uspokajają” na stresujące chwile, np

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish