6 wskazówek dotyczących stylu życia, aby zmniejszyć trądzik

Tytuł:
6 wskazówek dotyczących stylu życia, które pomogą zmniejszyć trądzik

Liczba słów:
499

Podsumowanie:
Oto 6 wskazówek, które pomogły setkom osób cierpiących na trądzik. Miejmy nadzieję, że ci też pomogą.

Słowa kluczowe:
trądzik, pryszcze, czysta twarz, leczenie trądziku, piękna skóra, pielęgnacja

Artykuł Treść:
Chcesz się dowiedzieć co wiedzą ci, którzy wiedzą o trądziku? Informacje zawarte w poniższym artykule pochodzą bezpośrednio od dobrze poinformowanych ekspertów ze specjalną wiedzą na temat trądziku.

Oto kilka wskazówek, które pomogły setkom osób cierpiących na trądzik. Mamy nadzieję, że ci też pomogą:

1. Woda jest najlepsza

Woda jest zdecydowanie najskuteczniejszym sposobem leczenia trądziku. Głównym potwierdzeniem tego twierdzenia jest fakt, że woda ma odczyn zasadowy (pH 7,3) i można ją uznać za naturalny środek leczniczy lub prawie darmowy środek na trądzik. Dlatego najlepiej wypijać co najmniej osiem szklanek wody dziennie (lepiej od 10 do 12). Pomoże to Twojemu organizmowi pozbyć się tłuszczu, odpadów i toksyn, a woda pomaga nawet nawilżyć skórę, ponieważ zapobiega zatykaniu porów. Być może najważniejsze jest to, że woda pomaga w końcu złagodzić stres i zrelaksować ciało, dzięki czemu możesz mieć lepszy sen. Pamiętaj, że woda i sen to czynniki, które pomagają zmniejszyć stres. Oprócz tego postaraj się maksymalnie zmniejszyć spożycie kawy, napojów gazowanych, herbat i alkoholi. Powodem tego jest to, że są częściowymi lekami moczopędnymi, ponieważ usuwają więcej wody z komórek ciała niż wprowadzają.

2. Unikaj środków ściągających

Jeśli twoim celem jest piękna skóra, powinieneś unikać ściągających naturalnych mydeł i wszelkich środków ściągających, które zmniejszają pory skóry, takich jak płatki owsiane, oczar wirginijski, bardzo zimna woda i alkohol . Okazało się, że gdy pory skóry się kurczą, więcej olejków zatyka się w porach skóry, powodując początek trądziku.

3. Unikaj używek

Należy unikać kawy, herbaty, papierosów, a także nadmiaru cukru ze słodyczy i napojów gazowanych. Często mówi się, że wszystko, co może wpłynąć na cały organizm, mózg i układ nerwowy, może z łatwością stymulować gruczoły łojowe do wydzielania większej ilości sebum. Ten olej musi opuścić ciało przez pory, ostatecznie pogarszając trądzik. Stymulanty wywołują nawet stres.

4. Obserwuj swoją dietę

Pamiętaj, że dieta wpływa na trądzik. Dlatego uważaj na to, co jesz. W miarę możliwości staraj się spożywać pokarmy o niskiej zawartości tłuszczu, ponieważ tłuszcze wytwarzają w organizmie więcej olejów, które mogą powodować trądzik.

5. Unikaj alkoholu

Wiele osób uważa, że alkohol jest jednym z najlepszych sposobów na relaks i złagodzenie stresu. Cóż, alkohol może to zrobić, ale badania wykazały, że alkohol powoduje powstawanie trądziku. Uważa się, że jest zdolny do wywoływania trądziku, wiedząc, że działa ściągająco, przez co zmniejsza pory skóry, zwiększając ich skłonność do zatykania. Poza tym alkohol hamuje sen, przez co powoduje większe zmęczenie i stres, co prowadzi do gorszego trądziku.

6. Ilość gorących i bardzo zimnych

Rozważając kąpiele, należy unikać gorącej i bardzo zimnej wody na obszarach skóry dotkniętych trądzikiem. Zamiast tego użyj ciepłej wody; być może znacznie poniżej 98,5 stopnia na skórze.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish