5 porad dotyczących leczenia trądziku, z których możesz skorzystać dzisiaj

Tytuł:
5 porad dotyczących leczenia trądziku, których możesz użyć dzisiaj

Liczba słów:
636

Podsumowanie:
Radzenie sobie z trądzikiem może być krępujące w każdym wieku.

Słowa kluczowe:
trądzik, trądzik, FAQ, FAQ, TRĄDZIK, ACNES, FAQ, FAQ

Treść artykułu:
Na szczęście jest kilka rzeczy, które możesz robić codziennie, aby upewnić się, że Twoja skóra jest mniej podatna na zaostrzenia. Oto pięć wskazówek, jak już dziś opanować trądzik.

1. Ćwiczenia – utrzymanie formy może pomóc w walce z trądzikiem poprzez zwalczanie negatywnego poziomu stresu, który może wynikać z negatywnej samooceny i depresji. Jednak należy zastosować pewne zabezpieczenia, aby zapobiec trądzikowi, który może wynikać z rutynowych ćwiczeń. Obserwuj, co nakładasz na swoje ciało, jeśli chodzi o odzież, sprzęt sportowy i sprzęt.

Na przykład ciasne stroje do ćwiczeń z lycry i nylonu mogą wyglądać świetnie w filmach i na modelach magazynów, ale jeśli jesteś podatny na problemy z trądzikiem, unikaj tych syntetycznych tkanin, które mają tendencję do zatrzymywania wilgoci i ciepła ciała, szał bakterii. Zamiast tego wybierz luźną odzież wykonaną z bawełny lub naturalnych mieszanek, aby więcej powietrza dostało się do skóry.

A kiedy skończysz trening, zdejmij ubranie mokre od potu lub sportów wodnych. Wziąć prysznic i przebrać się w suchą, czystą odzież. Utrzymuj też w czystości swój sprzęt sportowy i sprzęt. Na przykład brudne nakrycia głowy mogą podrażniać obszary czoła podatne na problemy z trądzikiem. Po treningu wrzuć więc opaski do pralki.

2. Kosmetyki – aby uniknąć zatykania porów i podrażnień skóry, które są podobne do trądziku i mogą przyczyniać się do powstania trądziku, używaj produktów oznaczonych jako niekomedogenne lub bezolejowe. Połyskujące kolory twarzy mogą zawierać łuszczący się minerał zwany miką, który może powodować podrażnienia skóry i zatykać pory. Inne dodatki barwiące, które mogą powodować podobne reakcje, to pochodne smoły węglowej, karmin i ciężka śmietanka w rumieńcach.

Bardziej profilaktyczne środki obejmują używanie błyszczyka, który zapewnia matowe wykończenie zamiast wysokiego połysku, aby mniej zatykać pory; Zauważ, że im większy połysk, tym więcej zawartości komedogennej i tym bardziej pory mogą się zatykać. Pamiętaj, że kremy pod oczy mogą zawierać większe stężenia środków nawilżających niż zwykłe kremy i balsamy, co oznacza, że mają większy potencjał zatykania porów w okolicznych obszarach twarzy.

3. Dieta – Badania pokazują, że dieta nie odgrywa roli ani w przyczynie, ani w leczeniu trądziku. Jednak to, co jest zalecane w przypadku profilaktyki trądziku, jest następujące: to, co najlepsze dla twojego ciała, jest najlepsze dla twojej skóry, zwłaszcza że skóra jest największym organem twojego ciała. Pamiętaj więc, aby przestrzegać swojej diety i spożywać zdrowe witaminy, minerały i inne suplementy. Pomoże to zapobiec i pomóc zwalczyć wyprysk trądziku.

4. Higiena – zdrowa skóra nie powinna obejmować szorstkiego szorowania lub nadmiernego mycia, ponieważ może to spowodować podrażnienie skóry lub nadmierną produkcję oleju, który zastąpi to, co zostało zmyte, zatykając pory. Produkty z delikatnymi składnikami złuszczającymi są w porządku; tj. nie porysowane kawałki orzechów lub skorupek owoców, które mogą rozerwać skórę. Jeśli to możliwe, pomijaj produkty alkoholowe; mogą one zdjąć górną warstwę skóry i spowodować, że gruczoły będą wytwarzać więcej oleju, zatykając pory.

Jeśli zauważysz obszary dotknięte trądzikiem, NIE zadzieraj z nimi. Pamiętaj, że trwają już tygodnie, a ściskanie lub wybieranie skaz może zmusić zainfekowany obszar do cofnięcia się z powrotem do wnętrza, dodatkowo niepokojąc region i prawdopodobnie pozostawiając bliznę. Jeśli to konieczne, poproś o pomoc dermatologa w celu uzyskania alternatywnych metod leczenia.

5. Golenie – Golenie dla obu płci jest w rzeczywistości doskonałym sposobem na złuszczanie lub usuwanie martwego naskórka, aby pomóc w zapobieganiu i rozprzestrzenianiu się trądziku zamiast pozostawiania pozostałości w celu zatykania porów. A w przypadku niektórych lekkich trądzików, które są już w trakcie golenia, golenie może pomóc pozbyć się zaskórników i zaskórników z twarzy. Jedna uwaga: w przypadku obszarów zakażonych lub o dużej aktywności zapalnej (zaczerwienienia, wrażliwość, trądzik otwarty, owrzodzenia itp.) Nie należy się golić. Lub przynajmniej użyj kremu do golenia dla wrażliwej skóry!

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish