5 naturalnych i nienaturalnych metod leczenia trądziku

Tytuł:
5 naturalnych i nienaturalnych metod leczenia trądziku

Liczba słów:
517

Podsumowanie:
W pewnym momencie wszyscy próbowaliśmy znaleźć sposoby na jak być całkowicie wolnym od trądziku. Oto kilka naturalnych i nie tak naturalnych metod leczenia trądziku, które okazały się skuteczne.

Słowa kluczowe:
trądzik, leczenie trądziku, produkty na trądzik, pielęgnacja skóry, kuracja, kremy, roztwory, pryszcze

Artykuł Treść:
W jednym punkcie wszyscy próbowaliśmy znaleźć sposoby na całkowite pozbycie się trądziku. Oto kilka naturalnych i nie tak naturalnych metod leczenia trądziku, które okazały się skuteczne.

lt;bgt; 1. Witch Hazel ściągający lt;/bgt;

Ten środek ściągający pochodzi z rośliny o tej samej nazwie. Jest szeroko rozpowszechniony od Nowej Szkocji w Kanadzie po Teksas i Florydę. Po prostu paruj gałązki tej rośliny i voila! Wyciąg, który z niej uzyskasz, działa jako środek ściągający. Pamiętaj jednak, żeby to ostudzić. Dobre w tym jest to, że występuje naturalnie, a nawet proces, któremu przeszedł, jest całkowicie naturalny. Możesz mieć pewność, że jest mniej dotkliwy w porównaniu z dostępnymi na rynku środkami ściągającymi.

lt;bgt; 2. Środki ściągające produkowane komercyjnie lt;/bgt;

Nie ma wątpliwości, że środki ściągające, które możemy kupić bez recepty, są również skuteczne. Istnieje wiele wariantów do wyboru z dodatkowymi składnikami, które promują lepszą skórę. Jedynym minusem jest to, że może być trochę trudny ze względu na chemikalia dodawane do produkcji tej formuły. Używaj ich ze szczególną ostrożnością, ponieważ mogą wysuszać skórę.

lt;bgt; 3. Całkowicie naturalne zabiegi lt;/bgt;

Kuchnia i trądzik to dwa wrogowie, których możemy nie być świadomi. Przeszukaj swoją kuchnię w poszukiwaniu takich rzeczy, jak pomarańcze i cytryny, świeży czosnek i surowe ziemniaki.

– Pomarańcze i cytryny wystarczy wycisnąć na waciki. Ekstrakt nałożyć na dotknięte obszary i zmyć po około 20 minutach.

– Świeży czosnek jest używany znacznie łatwiej. Wystarczy usunąć peeling i wmasować w twarz.

– Jeśli chodzi o surowe ziemniaki, obierz je i potrzyj płaską powierzchnią twarzy.

Naturalne ekstrakty z tych owoców i warzyw mogą pomóc zminimalizować zaczerwienienia, a jednocześnie mogą oczyścić skórę.

lt;bgt; 4. Antybiotyki doustne lt;/bgt;

W ciężkich przypadkach przepisywane są antybiotyki. Leki te są przyjmowane doustnie w celu zmniejszenia liczby bakterii w mieszkach włosowych i wokół nich. Zmniejszają również irytujące substancje chemiczne wytwarzane przez białe krwinki. Wreszcie antybiotyki zmniejszają stężenie wolnych kwasów tłuszczowych znajdujących się w sebum, a także działają przeciwzapalnie. Skonsultuj się ze swoim dermatologiem w sprawie odpowiedniego antybiotyku i dawki.

Tetracyklina jest nadal najczęściej przepisywanym antybiotykiem w leczeniu trądziku. Większość tego antybiotyku należy przyjmować na pusty żołądek. Nie powinny go również stosować kobiety w ciąży i dzieci poniżej 9. roku życia. Zwykle dawka początkowa wynosi początkowo 500 miligramów dwa razy dziennie i jest przyjmowana w sposób ciągły do momentu przepisania lub do zauważalnego znacznego spadku zmian.

Erytromycyna zajmuje drugie miejsce i może być przepisywana kobietom w ciąży. Jednak może powodować nudności, a nawet rozstrój żołądka. W porównaniu z tetracykliną, która może zabijać tylko bakterie, erytromycyna ma właściwości zarówno przeciwzapalne, jak i zabijające bakterie. Ten antybiotyk należy również przyjmować w brzuszku wypełnionym pożywieniem. Możesz omówić inne możliwe antybiotyki ze swoimi lekarzami w odniesieniu do skutków i skutków ubocznych każdego z nich.

lt;bgt; 5. Zabiegi miejscowe lt;/bgt;
Udowodniono również, że kremy stosowane zewnętrznie są skuteczne w leczeniu trądziku. Jednak powoduje wysuszenie i łuszczenie się, ale uważa się, że jest najbardziej skutecznym sposobem leczenia ciężkiego trądziku. Nadtlenek benzoilu jest bardzo powszechnym i skutecznym miejscowym leczeniem trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish