10 prostych i naturalnych sposobów na pozbycie się trądziku

Tytuł:
10 prostych i naturalnych sposobów na pozbycie się trądziku

Liczba słów:
516

Podsumowanie:
Zostań na zawsze wolny od trądziku. Poznaj 10 super łatwych i skutecznych sposobów na pozbycie się trądziku.

Słowa kluczowe:
trądzik, pomoc w trądziku, porady dotyczące trądziku, informacje na temat trądziku, leczenie trądziku, pozbycie się trądziku, domowe środki na trądzik, trądzik dorosłych, pielęgnacja trądziku, rozwiązania na trądzik, pielęgnacja skóry

Treść artykułu:
Szukasz rozwiązań na trądzik, które naprawdę działają? Dobra wiadomość jest taka, że niezależnie od tego, czy jesteś nastolatkiem, czy osobą dorosłą cierpiącą na trądzik, nie musisz z tym żyć. Tutaj znajdziesz 10 super łatwych i skutecznych sposobów na pozbycie się trądziku.

1. Nie wybieraj, nie naciskaj ani nie pocieraj pryszczów. Te działania faktycznie zwiększają produkcję łoju i rozrywają błony pod skórą. Infekcja i łój rozprzestrzenią się pod skórą i spowodują więcej wyprysków. Ryzykujesz również zwiększeniem szans na pozostawienie blizn na twarzy.

2. Myj twarz dwa razy dziennie łagodną zupą. Jeszcze lepiej, jeśli możesz kupić mydło na bazie siarki, szczególnie na trądzik. Jeśli Twoja skóra jest zbyt tłusta, użyj mydła z nadtlenkiem benzoilu. Nie używaj szorstkich gąbek, szczotek ani niczego podobnego do twarzy. Nie należy jednak nadmiernie myć twarzy, ponieważ pobudzi to gruczoły łojowe do produkcji większej ilości sebum, co zwiększy trądzik.

3. Sprawdź, czy to z powodu jedzenia. Dla wielu osób alergia pokarmowa może powodować bardzo poważny stan trądziku. Należy unikać spożywania zbyt dużej ilości tłustych i pikantnych potraw. Ostatnie badania wykazały, że trądzik może być również wywoływany przez mleko zawierające hormony, a także owoce morza ze stosunkowo dużą zawartością jodu. Jeśli to możliwe, ogranicz te produkty. Inne pokarmy, których warto unikać to: cukier, produkty mleczne, potrawy smażone w głębokim tłuszczu, mięso, masło orzechowe itp. Z drugiej strony uważa się, że zielone warzywa, papryki roślinne i produkty bogate w cynk mogą pomóc złagodzić stan trądziku.

4. Pij więcej wody każdego dnia. „Osiem szklanek wody dziennie może zapobiec trądzikowi”. mówi Jennifer Thoden, szanowana ekspertka od trądziku. Powodem jest to, że woda może usuwać odpady z naszego organizmu i naprawdę pomaga leczyć i zapobiegać nawrotom trądziku.

5. Nie używaj makijażu, jeśli to możliwe. Produkty do makijażu mogą zatykać pory, powodować więcej zaskórników i pryszczów. Jeśli musisz nosić makijaż, upewnij się, że jest on na bazie wody. Pamiętaj, aby regularnie czyścić pędzle do makijażu i oczyszczać skórę przed snem.

6. Nie używaj produktów tłustych. Unikaj produktów, takich jak pomady do włosów, intensywnie nawilżające produkty do twarzy na bazie olejów i tłuste produkty oczyszczające.

7. Utrzymuj twarz w czystości. Nie opieraj brody na dłoniach ani nie dotykaj stale twarzy. Regularnie myj włosy szamponem i chowaj je z twarzy, zwłaszcza podczas snu.

8. Ćwicz umiarkowanie, ponieważ pomaga to w krążeniu krwi i eliminacji toksyn.

9. Bądź wolny od stresu. Badania wykazały, że stres nie tylko pogarsza zaostrzenia trądziku, ale także pogarsza ogólny stan skóry. Porozmawiaj ze znajomymi, posłuchaj ulubionej muzyki lub wybierz się na spacer po parku. Jest wiele rzeczy, które możesz zrobić, aby być wolnym.

10. Zachwyć się słońcem i świeżym powietrzem. Słońce stymuluje witaminę D w organizmie, niezbędną dla zdrowej skóry. Świeże powietrze i słońce mogą również zmniejszyć stres (wskazówka nr 9) i zwiększyć dotlenienie skóry. Nie daj się jednak poparzyć słońcu. Spalona i mocno opalona skóra tworzy na skórze warstwę, która nie złuszcza się wystarczająco szybko i może prowadzić do zablokowania porów.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish