10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących trądziku

Tytuł:
10 najczęściej zadawanych pytań dotyczących trądziku

Liczba słów:
674

Podsumowanie:
1.) Czy możesz złapać (złapać) trądzik od innych ludzi?

Odpowiedź: Chociaż niektóre rodzaje trądziku zawierają bakterie, znajduje się ona w mieszkach włosowych pod skórą i nie może być przenoszona przez kontakt. Więc nie, dotykanie lub całowanie kogoś z trądzikiem nie spowoduje jego rozwoju.

2.) Jeśli oboje rodzice mieli trądzik, czy to oznacza, że będę miał trądzik?

Odpowiedź: Badania pokazują, że dziedziczność odgrywa ważną rolę w określaniu, kto ma trądzik. Tak więc dzieci równe …

Słowa kluczowe:
Trądzik, Leczenie trądziku, Pryszcze, Zits, Trądzik dorosłych, Trądzik nastolatków, Leki na trądzik, Blizny potrądzikowe

Treść artykułu:
1.) Czy możesz dostać (złapać) trądzik od innych ludzi?

Odpowiedź: Chociaż niektóre rodzaje trądziku zawierają bakterie, znajduje się ona w mieszkach włosowych pod skórą i nie może być przenoszona przez kontakt. Więc nie, dotykanie lub całowanie kogoś z trądzikiem nie spowoduje jego rozwoju.

2.) Jeśli oboje rodzice mieli trądzik, czy to oznacza, że będę miał trądzik?

Odpowiedź: Badania pokazują, że dziedziczność odgrywa ważną rolę w określaniu, kto ma trądzik. Tak więc dzieci rodziców, którzy mieli trądzik lub mają trądzik, są bardziej narażone niż inni. Należy zauważyć, że tak jak w przypadku każdej choroby, tylko dlatego, że masz historię rodzinną, nie gwarantuje, że ją zachorujesz; tylko tyle, że masz dużo większe szanse niż ktoś bez historii rodziny.

3.) Czy jedzenie lub picie niektórych pokarmów powoduje trądzik?

Odpowiedź: Przez lata badania sugerowały, że wszystko, od czekolady, słodyczy, smażonych potraw, cukru, wody pitnej, soku pomarańczowego po mleko, może spowodować rozwój trądziku lub pogorszyć istniejący trądzik. Jednak nie ma naukowych dowodów na poparcie takich wyników. Czynników wpływających na rozwój trądziku jest tak wiele, że bardzo trudno jest wyodrębnić jedną przyczynę. Zatem to, czy należy unikać pewnych potraw lub napojów, jest tak naprawdę tylko indywidualną preferencją. Jeśli zauważysz, że Twoja skóra reaguje negatywnie na niektóre pokarmy, po prostu nie jedz ani nie pij.

4.) Czy brud na mojej skórze powoduje trądzik?

Odpowiedź: Właściwa higiena pomoże zachować zdrową skórę. Jednak brudna skóra nie spowoduje trądziku, ale każdy, kto ma trądzik, powinien zachować szczególną czujność, stosując dobrą rutynę oczyszczania. Zbyt długie mycie może podrażniać skórę i uczynić ją bardziej podatną na infekcje. Mycie delikatnym środkiem myjącym pomoże zmniejszyć gromadzenie się komórek skóry i utrzyma skórę w najlepszym stanie. Więc znajdź równowagę i staraj się nie myć zbyt mocno.

5.) Czy stres powoduje trądzik?

Odpowiedź: Wykazano, że stres pogarsza trądzik, a nie bezpośrednio go powoduje. Jeśli więc cierpisz na trądzik, powinieneś być świadomy tego, jak reagujesz na stres i opracować sposoby radzenia sobie z nim i kontrolowania go. Pomoże to nie tylko w kontrolowaniu trądziku, ale także korzystnie wpłynie na zdrowie.

6.) Czy możesz rozwinąć trądzik, gdy skończysz z nastolatkami?

Odpowiedź: Prosta odpowiedź brzmi: tak. W rzeczywistości wiele osób, które nigdy nie doświadczyły trądziku jako nastolatek, może go rozwinąć w wieku 30, 40 i 50 lat.

7.) Czy makijaż lub krem przeciwsłoneczny pogarszają trądzik?

Odpowiedź: Niektóre produkty, które są zbyt tłuste i grube, mogą zatykać mieszki włosowe skóry, co prowadzi do rozwoju trądziku. Nie wszystkie produkty wpływają na wszystkich w ten sam sposób, więc podczas gdy u wielu osób rozwija się trądzik przy użyciu jednego produktu, ktoś inny może nie. Jeśli masz skłonność do trądziku, musisz szczególnie uważać na to, co nakładasz na skórę. Staraj się zawsze używać produktów bezolejowych, a także testuj niewielką ilość na skórze przez kilka dni, zanim użyjesz jej na całej powierzchni.

8.) Czy ćwiczenia wpłyną na mój trądzik?

Odpowiedź: Chociaż nadal nie jest jasne, dlaczego tak się dzieje, energiczne ćwiczenia, które powodują rozgrzanie ciała i pocenie się, wydają się powodować nasilenie trądziku u niektórych osób. Jedna z teorii głosi, że wysiłek fizyczny zwiększa produkcję sebum, oleju, którego zbyt duża ilość może prowadzić do trądziku.

9.) Czy twarz może pomóc przy trądziku?

Odpowiedź: Nie ma łatwej odpowiedzi na to pytanie. Termin „zabieg na twarz” jest używany do opisania wszystkiego, od produktu bez recepty, który kupujesz w aptece i robisz to samodzielnie, po coś, co można zrobić w drogim spa za setki dolarów. Najważniejsze jest to, że wszystko, co może podrażnić twoją skórę, może pogorszyć twój trądzik.

10.) Dlaczego mój trądzik przestaje reagować na moje obecne leczenie?

Odpowiedź: Leki przeciwtrądzikowe, podobnie jak wszystkie inne leki, mogą z czasem stać się mniej skuteczne, ponieważ organizm uodparnia się na nie. W celu uzyskania optymalnej skuteczności może być konieczne rotacyjne stosowanie schematów leczenia trądziku.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


pl_PLPolish
pl_PLPolish